איציק תורג'מן ראש אגף הטכנולוגיה

ראש חטיבת המבצעים תת אלוף איציק תורג'מן הועלה לדרגת אלוף בטקס רשמי בנוכחות הרמטכ"ל גדי איזנקוט ושר הביטחון אביגדור ליברמן. תורג'מן ימונה לראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה במקומו של האלוף אהרון חליוה שימונה לראש אגף המבצעים.

הטקס נערך במעמד שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי. 

אלוף איציק תורג'מן, שכיהן בתפקידו האחרון כראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים יחליף בתפקידו את ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה היוצא, אלוף אהרון חליוה אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כראש אגף המבצעים בחודש הבא.

מדברי שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן: "זכיתי להכיר את אלוף תורג'מן בחודשים האחרונים כראש חטיבת המבצעים. הכרתי קצין מקצועי, מוכוון מטרה ומשימה. אתה מגיע לאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בזמן הנכון, בעיצומה של עשייה רבה ואני בטוח שתמשיך לקדם בהצלחה את התהליכים הרבים שאלוף חליוה מוביל בשנתיים האחרונות לחיזוק מוכנותו של צה"ל ובעיקר לרווחת החיילים. עליך, אהרון, אומרים שאתה קצין יצירתי וקשוח. אלו בדיוק התכונות שלהן תזדקק בתפקידך הבא כראש אגף המבצעים, מול אתגרים לא פשוטים".

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "מה שמאפיין את הצלחתו של ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה היא עשייה ראויה לציון, מהרמה האסטרטגית והמחשבה על האסטרטגיה הלוגיסטית של צה"ל לשנים הבאות. מה שאפיין את השנתיים של אהרון כראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה זה השיפור המשמעותי מאוד של המענה לחיילים מהציוד הבסיסי, המזון – הדברים שלכאורה נראים פשוטים ומובנים מאליהם. בעיניי זה מראה את היחס ואת ההוקרה שלנו למשרתים

בצה"ל בכלל ולמערך הלוחם בפרט. המינוי של אהרון כראש אגף המבצעים הוא ביטוי מבחינתי להערכה העצומה שאני רוכש לו, לתפקיד מרכזי מאוד להפעלת הכוח של צה"ל – אתה מגיע עם הכלים והניסיון לקבל את המקל מניצן. המינוי של איציק הוא המהלך הטבעי והנכון לעשותו. ראינו אותך יום יום מנהל בכישרון רב מציאות מאוד מורכבת וסבוכה של הפעלת כוח בכל רחבי הארץ, פעילות בין זרועית בדרך מקצועית, בקור רוח, בשקט, באחריות ובמסירות שבאו לידי ביטוי במהלך תפקידך. אני משוכנע שגם את התפקיד הבא תעשה בכישרון רב, במקצועיות, במסירות ובאחריות ואני מאחל הצלחה רבה".

מדברי ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה היוצא, אלוף אהרון חליוה: "אני רוצה להודות בפורום הזה על הזכות האדירה שניתנה לי להוביל את אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לתקופה של שינויים משמעותיים. זו גם הזדמנות להודות למפקד זרוע היבשה, על האפשרות להוביל לא מעט תמורות ביבשה. אם יש דבר שלמדתי בשנתיים האחרונות זה חשיבותם של האנשים. מעל לכל, יש לנו חובה לדאוג ללוחמינו ואנשינו ולתת להם את המשאבים לצמוח ולהתפתח – אני רוצה להודות לראש המטה הכללי ולשר הביטחון על הכיוון שתר"ש 'גדעון' נותנת לנושא הזה ועוד דרך רבה לפנינו. אמשיך לעשות כל שביכולתי מכל תפקיד למען הנושא הזה ולמען הקצה המבצעי".

 

מדברי ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הנכנס, אלוף איציק תורג'מן: "בעוד שבועיים אקבל על עצמי בהתרגשות ובצניעות את האחריות להובלת המאמץ הטכנולוגי והלוגיסטי של צה"ל בתקופה רבת שינויים ואתגרים. מאמץ אשר הינו חלק בלתי נפרד מהעצמת המאמץ המבצעי והאופרטיבי, בשגרה, בחירום ובמלחמה. אני מודע לאתגר ונרגש מהמעמד ומגודל האחריות ונכון לשיתוף הפעולה הרב זרועי העומד בפניי. הרמטכ"ל, שהיתי במחיצתך בשנתיים האחרונות בציר המבצעי, התבוננתי וראיתי לנגד עיניי מנהיגות צבאית וערכית, למדתי אודות שיקול דעת וקבלת החלטות מורכבות. מודה לך על האמון במינוי זה ואעשה כל שיידרש לעמוד

בציפיות. אהרון ידידי, מקל השליחים שאני מקבל מידייך – כבד ומחייב. אני מבקש להודות לך מעומק הלב על שבועות של למידה והעמקה ולהבטיח לך שאמשיך במאמץ לחזק את המענה הלוגיסטי ולשפר את מוכנותנו למלחמה. בהזדמנות זו, אאחל לך הצלחה רבה באתגר המשמעותי אותו תקבל על עצמך בקרוב כראש אגף המבצעים. חבריי לדרך, אני בטוח כי יחד – בשיתוף פעולה עם כל אחד ואחת מכם – נתקדם וננצח".

אופיר בראשי,
0 תגובות