"השנה ביקרתי ב-6 יבשות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה השתתפו אתמול בערב בוועידה העולמית השנתית של קרן היסוד בסימן 70 שנה לעצמאות ישראל, בבנייני האומה בירושלים.

בוועידה הוענק "פרס ישעיהו" לראש הממשלה נתניהו. הפרס מוענק מדי שנה למנהיגים, יוצרים ותורמים שמעשיהם הראו מחויבות רבה למדינת ישראל.

ראש הממשלה נתניהו: "זו הזדמנות, עבורי ועבור שרה, לומר בשם עם ישראל והעם היהודי בכל מקום – תודה למודי זנדברג, מודי - תודה לך על כל מה שעשית עבור מדינת ישראל והעם שלנו. תודה רבה מודי, וקצת נחת לך ולעינת, יש לך מעט זמן פנוי, לא הרבה.

עקבתי אחר עבודת קרן היסוד בשנותיי בממשלה, אך כל אזרח בישראל צריך לדעת שקרן היסוד עבדה בשם הציונות והמדינה היהודית במשך עשורים רבים, והשיגה הצלחות אדירות בתחומים רבים כל כך. ראשית בעלייה, ובהמשך, בכל תחום עשייה המגדיר את עתיד החברה שלנו והעם שלנו. אני רוצה להודות לכולכם על השתתפותכם בכך, זה קשר שמחבר אותנו לקהילות יהודיות בכל מקום ומחזק את המדינה היהודית.

אנו חיים בזמנים רבי חשיבות. מייסדי הציונית המודרנית לא אמרו כי המתקפות על העם היהודי יחדלו כשנקים מדינה יהודית, הם אמרו שנוכל להגן על עצמנו ממתקפות אלה - וזה בדיוק מה שמדינת ישראל עשתה. היא שיקמה את יכולת העם היהודי להגן על עצמנו, בעצמנו, כנגד כל איום. אנחנו חזקים כפי שלא היינו מעולם, אנחנו מצליחים כלכלית כפי שלא היינו מעולם ואנחנו לוקחים את הכוח הכלכלי שלנו והעוצמה הצבאית שלנו ומחברים אותם יחד על מנת לקבל שגשוג דיפלומטי חסר תקדים של יחסי ישראל ברחבי העולם. זה מכסה את כל היבשות.

לפני שנה ביקרתי ב-6 יבשות בשנה אחת, אם נחשיב את צפון ודרום אמריקה ליבשות נפרדות. כל מנהיג שאני פוגש נדהם מהנס של ישראל, ממה שהשגנו כאן. הטכנולוגיה שלנו, הידענות שלנו, המודיעין הצבאי שלנו, היכולות הרבות שלנו - הם מתרשמים מזה, והם תמיד שואלים אותי 'מה הסוד שלכם? מה הסוד של המדינה הקטנה הזו?'. הם תמיד נדהמים מהמספר, כשאני אומר להם שיש פחות מ-9 מיליון אנשים בישראל, הם אומרים 'לא יכול להיות'. הראיתי להם את המספרים והם אמרו, 'לא, יש לפחות 100 מיליון, אנו יודעים זאת, אמור לנו את האמת', ועשיתי זאת; ואז הם שאלו 'מה הסוד שלך? מה הופך את המדינה הקטנה הזו להצלחה גדולה כל כך?'. אני אומר להם, 'הסוד שלנו הוא העובדה שיש לנו מסורות ישנות, יש לנו שורשים עמוקים בארץ שלנו, ויש לנו יצירתיות וסקרנות אדירות, כך שאנו שולחים ענפים לשמים'.

שילוב ייחודי זה של מסורת וחדשנות הוא שהופך את העם שלנו לחזק כל כך. יש לנו מוח, יש לנו לב, יש לנו ארץ, יש לנו מדינה, יש לנו צבא, יש לנו עתיד, ואתם מהווים חלק מעתיד זה. כולכם בונים את העתיד הזה.
אני רוצה להודות לכם על כבוד גדול זה, "ישעיהו" זה שם נהדר, וזה כבוד גדול לקבל פרס זה מכם. אני מודה לכם ואוקיר אותו תמיד".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות