חוק ההתגברות יהיה בהסכמה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון נועדו אתמול במהלך ישיבת הממשלה והסכימו כי כל פתרון לסוגיית המסתננים יקודם רק בהסכמת כל סיעות הקואליציה.

עוד סוכם כי תוקם ועדה משותפת לכל הסיעות שתדון עם היועץ המשפטי על הנושא.

שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע כי הוא מגבה את ראש הממשלה בתכנית לקדם פסקת התגברות.

ליברמן אמר: "אני מגבה את ראש הממשלה בתכניתו לערוך שינוי ביחסים בין בית המשפט העליון והכנסת. מיומה הראשון של ישראל ביתנו אנו דורשים להחזיר את המנדט לנבחרי הציבור שנבחרו בבחירות. כעת נוצרה הזדמנות לתיקון משמעותי. אני מקווה שהיא תמומש."

ראש הממשלה בנימין נפגש אתמול (שבת) עם נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרן ברק ודן עמו ברצונו לקדם חקיקה שתשנה את היחסים בין הרשות השופטת למחוקקת.

נתניהו אמר לשופט ברק שבכוונתו לקדם פסקת התגברות מורחבת שתטפל לא רק בנושא המסתננים. 

בתוך כך, השליח המיוחד של ראש הממשלה לאוגנדה, שמנסה בשבועיים האחרונים לגבש הסכם לגירוש מרצון של מבקשי המקלט מישראל, שב הלילה לישראל.

השליח, ששמו אסור לפרסום בשל היותו בכיר בשב"כ לשעבר, שהה באוגנדה כ-11 ימים. הוא היה אמור לחזור כבר ביום שישי אך האריך את שהותו ונשאר שם גם במהלך סוף השבוע.

ביום שישי אוגנדה הודתה במגעים עם ישראל בנושא ושר הפליטים בממשלה אמר כי ארצו שוקלת בחיוב להיענות לבקשת ישראל לקלוט עד 500 מבקשי מקלט, על רקע פגישותיו של השליח בקמפלה בירת אוגנדה בשבוע וחצי האחרונים.

לעומת הניסיונות של הממשלה להתמודד עם בעיית הפליטים, יו"ר מפלגת העבודה ח"כ אבי גבאי אומר כי אין בג"ץ עם פיסקת ההתגברות.

גבאי אומר: "זה פשוט ישראבלוף. פטנט ישראלי שלא מחזיק מים. אני קורא לראש הממשלה - תתנהג כראש ממשלה. נבחרת לשם כך".

גבאי הוסיף: "החקיקה המסוכנת הזו מנסה לעקר את בג"צ מתוכן ולהשאיר את האזרחים להתמודד לבד מול העריצות השלטונית והעוולות של השלטון".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות