"הקואליציה מנציחה את את עריצות הרוב"

יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל אומר שראשי הקואליציה מנציחים את את עריצות הרוב בחוק יסוד באופן שמתעדף שיקולים פוליטיים על פני ערכי השוויון, הצדק והחירות המעוגנים במגילת העצמאות שעל בסיסה קמה מדינת ישראל.

כבל אומר: "נמאס לכם מ"הכל שפיט"? קבלו את "הכל פוליטי" וכל ניסיון של ביבי ובנט להציג את המהלך הזה כאיזון בין שלושת הרשויות בישראל הינו מעשה רמייה".

הוא אומר שאף אחד לא אמר לממשלה לא לפעול, אך אי אפשר לרמוס ולדרוס כל מיעוט שבדרך וזה לא משנה מיהו אותו המיעוט.

כבל שואל: מי יגן על הבנות יוצאי עדות המזרח בעמנואל כמו שבג"צ עשה? מי יתן מענה לאפלייה כלפי יוצאי אתיופיה בחינוך הדתי כפי שבג"צ פסק? ב

ועונה: לי בג"צ אליס מילר לא היו נפתחים אלפי תפקידים לנשים בצבא ועוד אלפי מקרים רבים שהממשלה פגעה בזכויות המיעוט ובית המשפט נתן להם מענה.

כבל אומר: "יש חשיבות עליונה לדמוקרטיה בישראל שבית המשפט העליון נותן סעד למי שנפגע מפעולות הממשלה או הכנסת, החלשתו כפי שרוצים לעשות כעת תהייה בכייה לדורות.

אומנם זה נכון לתקוף את ראש הממשלה ואת מקדמי החוק אך האתגר האמיתי הוא לשכנע את הציבור הישראלי בצדקת הדרך שלנו; שאנו מאמינים שעל מדינת ישראל לא לפגוע בחלשים, ושתהיה אפשרות למי שנפגע לבוא בפתח בית המשפט ולבקש עזרה. שעקרון הפרדת הרשויות הוא ערך עליון - הרשות המחוקקת עושה את עבודתה אך בית המשפט מחייב אותנו, המחוקקים, לקחת בחשבון את זכויותיהם של מי שאינו מיוצג ומי שעלול להיפגע מהחוקים שאנו מקדמים".

כפיר ענבי,
0 תגובות