מתקפת השמאל על סרטון הצלף

נמשכת מתקפת השמאל על סרטון הצלף הצוהל לאחר שירה בפלסטיני.

ח"כ מיכל רוזין ממרצ אומרת שהסרטון מזעזע ומכעיס.

אבל היא  אומרת שהזעזוע העמוק הוא בעיקר על הרגעים שלא צולמו.

רוזין אומרת: "הסרטון הזה, כמו גם תיעוד וידוא ההריגה של אלאור אזריה, הם הרגעים שנתפסו ופורסמו, שמעידים על כלל הרגעים שנסתרו מעין הציבור ומעולם לא תוחקרו. הסרטון מעיד עלינו - החברה הישראלית שמאבדת את צלם האנוש. לכן, אף תחקיר צבאי לא יוכל לפתור או לתקן את המצב.

הדיון הוא לא על החיילים בסרטון, גם לא על אופי הפעולה, או על צורת הירי, אלא על האפקט על החברה הישראלית. במשך 50 שנה, מחזורים של חיילים מתגייסים לשרת את מדיניות הכיבוש, נשחקים מכורח שליטה כוחנית על אוכלוסיה אזרחית שלמה, למדים שכל ערבי הוא אויב, מחבל חסר זהות שצריך להרוג".

מיכל רוזין אומרת שתמיד טענו שאנחנו טובים ומוסריים יותר מאויבנו, שאנחנו במלחמת אין ברירה- אבל "אם היינו נלחמים בלית ברירה לא היינו צוהלים ושמחים לאיד. ציטט היום בצדק אביגדור קהלני מתוך ספר משלי: "בנפול אויבך אל תשמח". התגובות המתגוננות של שרי הממשלה מעידות על אובדן המוסר, שלמען הגנה על המדיניות שלהם, מוכנים אפילו להצדיק התנהגות חסרת חמלה וכבוד. אם זה בסדר לצהול ולהתלהב מפגיעה בחיי אדם, תהיה ההצדקה לירי אשר תהיה, להרוג מחבל שכבר נוטרל ושכוב פצוע, ולירות למפגינים בגב - איפה עובר הגבול?".

היא מסכמת: "לא נשנה את המציאות רק על ידי תחקירים צבאיים, או שינוי הוראות פתיחה באש. אנחנו נשנה את המציאות אם נסתכל לה בעיניים, נביט בחיילים האלו ונראה את עצמנו. ברגע הזה נעשה חשבון נפש אמיתי, ובמקום להתגונן ולטייח, נבין שיש רק דרך אחת לרפא את עצמנו מהחולי הזה - לסיים את הכיבוש".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן מגיב: "כל הפרשנים וצייצני התקשורת חרצו את גורלו של הצלף שלנו מהכורסא הנוחה בביתם רק בגלל סרטון רשת לא ברור. אני תמיד מגבה קודם כל את לוחמינו שמגינים עלינו וכך עשיתי גם הפעם".

גיל קידרון,
0 תגובות