החייל שצילם והפיץ את הסרטון יטופל באופן פיקודי

יממה לאחר הפצת הסרטון שבו נשמע חייל צועק "יש" לאחר פגיעת צלף בפלסטיני ליד הגדר ברצועת עזה, פורסם אחר הצהריים תחקיר ראשוני של צה"ל על אודות האירוע. לפי הבדיקה הראשונית, הסרטון צולם בשעות אחר הצהריים של יום שישי 22 בדצמבר 2017, במהלך הפרות סדר אלימות במרחב כיסופים.

מתחקיר ראשוני של "סרטון הצלפים" עולה כי הפלסטיני שנורה הוזהר ורק לאחר מכן נורה ונפצע במהלך הפרת סדר. עוד עולה מהתחקיר כי הסרטון לא צולם מהעמדה שממנה בוצע הירי, אלא צולם על ידי חייל שאינו שייך לכוח שירה.

מדובר צה"ל נמסר כי החייל שצילם והפיץ את הסרטון יטופל באופן פיקודי.

חברת הכנסת חנין זועבי אומרת כי מירי צלפים על מפגינים לא חמושים עבר "הצבא המוסרי בעולם" לירי טנקים על בני אדם בעזה.

היא אומרת כי פעילות צה"ל היא עוד הסלמה במלחמה החד צדדית אותה מנהלת המדינה נגד תושבי עזה.

זועבי אומרת: "עזה הנצורה, בה חיים קרוב ל-2 מיליון בני אדם בתנאים בלתי אפשריים ולא הומניים, מתקוממת בצורה המינימלית ביותר בה אדם סביר שנאלץ לחיות בתנאי מצור טרנספר ונישול בלתי נסבלים רק יכול להתקומם, על מנת לצאת מכלא עזה חזרה למקומות מהם באו: לממש את זכות השיבה.

ירי צלפים שהנו רצח בכוונה תחילה של מפגינים לא חמושים אשר לא מהווים כל סכנה לאיש, כנראה שלא מספיק לבכירי הצבא – שעברו עכשיו לירי טנקים נגד בני אדם.

הפלסטינים בעזה נאבקים על חייהם ועתידם באמצעות מעט האמצעים שעומדים לרשותם: הפגנות עממיות ענקיות. וההפגנות מפחידות את ישראל, בדיוק בגלל שהן צודקות, ובגלל שהן בסוף יובילו לניצחון הפלסטינים, שלא יוותרו.

החיילים מבצעים פשעי מלחמה שמעליהם מתנוסס דגל שחור גדול של חובת סירוב פקודה. מהטנקיסט שירה היום בבן אדם שלא היווה כל סכנה, דרך המפקד הישיר שלו ועד לפוליטיקאי שמקבל את ההחלטות".

זועבי אומרת על כך: "כולם יועמדו לדין בהאג, כי מדובר בפשעי מלחמה".

במפלגת ישראל ביתנו מגיבים: "הגיע הזמן להעיף את המסיתה הראשית מכנסת ישראל. לפני מספר חודשים אושר חוק יסוד הכנסת של סיעת ישראל ביתנו בהובלת ח״כ עודד פורר - חוק המאפשר פסילת מועמדים לכנסת בשל התבטאויות מסיתות התומכות בטרור".

ח״כ עודד פורר: "ח"כ זועבי פועלת ומתבטאת נגד מדינת ישראל ובעד אויביה. החל במרמרה, תמיכתה ברוצחי שלושת הנערים וקריאה לחייל צה"ל רוצחים ועד ל"הצטרפותה" של זועבי כמנהלת סניף צפון של חמאס, כשקראה השבוע למיליוני פלסטינים להמשיך למעשה את ההתפרעויות בגבול הרצועה ולצעוד לכיוון ירושלים. כפי שעזה בוערת – כך היא רוצה להבעיר את ירושלים. הגיע הזמן לשים לזה סוף".

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לראשונה לסרטון הירי של הצלף בגבול הרצועה במהלך דברים שנשא באירוע בקצרין: "לצלף מגיע צל"ש, לצלם - טר"ש".

 

.

אורי רבינוביץ ואופיר בראשי,
0 תגובות