הוקפאה התכנית להכשרת חרדים

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מגיב להחלטת בית הדין לעבודה בעתירת שדולת הנשים להקפיא את התכנית להכשרת חרדים לשירות הציבורי כי היא מתקיימת תוך הפרדה בין גברים לנשים.

סמוטריץ' אומר שתהליך שילובם של החרדים בחברה הישראלית ספג מכה אנושה, ואיתו החברה הישראלית כולה והכלכלה שלה.

הוא אומר: מחלה ידועה של משפטנים היא שהם שוכחים את השכל הישר בבית כשהם מגיעים לעבודה, ואז, באמצעות תילי תילים של פלפולציה משפטית מנותקת, מגיעים לתוצאות אבסורדיות.

שנים שאני שובר את הראש בניסיון להבין איך עבדה מערכת המשפט של סדום. לא התיישב לי אף פעם על הלב ההסבר הפשטני שזו היתה מערכת משפט שמבוססת מראש על חוקים רעים ואכזריים.

כשאני מסתכל על כמה וכמה החלטות שהוציאה מתחת ידה מערכת המשפט הישראלית בתקופה האחרונה אני מבין מצוין איך אפשר להגיע לתוצאות הרסניות בשמם של ערכים לכאורה חיוביים. איך אפשר לגרום נזקים אדירים, ליצור עיוותים חברתיים ולפגוע אנושות באנשים פרטיים, והכל בעטיפה נאורה ומתקדמת. איך אפשר להרוס תהליך עומק אדיר של השתלבות החרדים בשוק התעסוקה ובמגזר הציבורי, לגרום נזק אדיר לחברה, לכלכלה, למשתתפי תכנית ההכשרה ולמשפחותיהם - ובית הדין מודע היטב לפגיעה האנושה הזו ומפרט אותה בהחלטתו אבל קובע שהיא חשובה פחות מהערך המוזר של הערבוב בין המינים - והכל באמצעות פלפולים משפטיים ריקים שנושאים לשווא את שמם של ערכים צודקים ונכונים בפני עצמם, שמקבלים משמעות מעוותת ומביאים לתוצאות אכזריות.

וכן, ההחלטה הזו היא אכזרית. אין שום דרך אחרת לתאר אותה. שום עטיפה נאורה לא תכסה על הכוחניות, האלימות והברוטליות של ההחלטה לסגור תכנית טובה, מוסרית ויעילה כל כך. לא ירחק היום ואנשים נאורים יעלו אנשים כמוני על המוקד בכיכר העיר ולקול תרועת ההמון בשם המאבק הקדוש בשמרנות.

לטענת סמוטריץ', מדוטבר בכפיה חילונית אימפריאליסטית שמכריחה ציבורים שלמים לעבור על אמונתם ומציבה אותם בפני ברירות בלתי אפשריות בין שמירה על אמונתם הדתית לבין השתלבות במדינת ישראל - בצבא, באקדמיה, בתעסוקה, בתרבות ועוד ועוד.

הוא אומר: "על ליברליזם פונדמנטליסטי שלא מסוגל לכבד ערכים שונים משלו ומבקש לכפות את ערכיו בכח על מי שחושב ומאמין אחרת ממנו. על בוז מביך שחשים הנאורים המתנשאים כלפי מסורת עתיקה בת אלפי שנים של העם העתיק בעולם.

השיח הציבורי סביב "הדרת נשים" חושף את עומק הבורות העצובה של חסידי הליברליזם השוטים בכל מה שמריח ריח יהדות. הריחוק ממושגים של קדושה, טהרה וצניעות וההצגה של דרישת ההפרדה כסוג של סטיה וחוסר יכולת לשלוט ביצר הם בעיקר עצובים ומלמדים על צורך דחוף בהדתה בחורים השחורים האלה.

אנשים רציניים אמורים היו לכבד את אורח החיים של מי שמתבסס על מסורת שלמה ועתיקה גם אם הם לא מבינים אותה ולא מסכימים לה. אנשים רציניים אמורים היו לצאת מנקודת הנחה שמאחורי ארון הספרים היהודי יש משהו רציני שמן הראוי לכבד ולאפשר גם בלי להסכים. מה זה אומר על כל אלה שלא עושים כך - תשפטו אתם.

עוד הוא אומר כי הדרישה לביטול ההפרדה המגדרית מבוססת על פסק הדין האמריקאי בעניין "בראון" שקבע שמדיניות של "נפרד אבל שווה" נחשבת גם היא אפליה אסורה.

הוא אומר: "אף אחד הרי לא טוען שיש כאן אפליה אמיתית, שמעדיפים מין אחד על משנהו. יש קורס לנשים וקורס לגברים, באותו המספר ועם אותה הזדמנות שווה להשתלבות בשירות הציבורי. אז זה שווה. אבל הטענה היא שלמרות שזה שווה, אם זה נפרד זה אסור, כי זה משפיל ופוגעני. אז זהו, שזה לא. ה"נפרד אבל שווה" שבית המשפט האמריקאי אסר נוגע להפרדה גזעית. הפרדה גזעית מבוססת על עליונות והתנשאות של גזע אחד ועל זלזול והשפלה של בעלי צבע העור השונה. מה לזה ולהפרדה מגדרית?! הפרדה בין נשים לגברים בשל אמונה דתית לא מעדיפה אף אחד מהם. היא מתייחסת לשניהם בצורה שווה, מכבדת ומעריכה אותם בצורה שווה, ודווקא מתוך אותו כבוד מבקשת לשמור על גדרי צניעות וקדושה.

אז בפעם הבאה שאומרים לכם שהפרדה מגדרית היא אפליה כי נפרד אבל שווה זו אפליה תדעו שזה קשקוש שנועד לקדם אג'נדה פמניסטית רדיקלית, גם אם מי שאומר את זה לובש גלימה שחורה ונושא בתואר שופט".

 

דור מנשה,
0 תגובות