ההסתדרות הארגון היציג בנס

ביה"ד מחייב את נס לחדש את המו"מ עם ההסתדרות להסכם קיבוצי.

פסק דין משמעותי להתאגדויות העובדים בישראל: ביה"ד האזורי לעבודה בת"א קיבל את עמדת ההסתדרות והורה לנס טכנולוגיות לחדש את המו"מ מולה, תוך שהוא קובע כי ההסתדרות נותרה ארגון העובדים היציג בחברה.

עד כה נס בחרה להתחמק מחובתה לנהל את המו"מ עם העובדים ועם ההסתדרות שכבר הוכרה בעבר כארגון העובדים היציג, נקטה בשיטה של סחבת וגרירת המו"מ על פני זמן ממושך ואף ניסתה לטעון כי ההסתדרות איבדה מיציגותה.

מההסתדרות נמסר שבפסק הדין שם ביה"ד סוף לניסיונות של הנהלת נס להתנער מהמו"מ וקבע באופן חד משמעי כי ההסתדרות הוכיחה שהיא עדיין ארגון העובדים היציג.

ביה"ד חייב את נס לחזור מיידית לשולחן הדיונים תוך שהוא מותח ביקורת על התנהלותה של נס.

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק, יקי חלוצי, התייחס לפסק הדין ואמר: "שוב ושוב הנהלת נס מבינה שאין לה ברירה אלא לקיים עמנו מו"מ ולהגיע להסכם קיבוצי - ולא לחפש מן היקב ומן הגורן סיבות להתחמק, ולשמחתי בית הדין קבע זאת בצורה נחרצת. פסק הדין מעביר את המסר הנכון למעסיקים שמבקשים לעשות מניפולציה של הדין כדי לשלול מעובדיהם את זכויותיהם הבסיסיות להתאגד, וההסתדרות תמשיך להיאבק בכל הכוח גם בנס על מנת להבטיח את זכויות העובדים בהסכם קיבוצי".

נציגות העובדים יוצגה בהליך עורכי הדין אורן שרם ועדי שדה מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, וכן עורכי הדין כפיר זאב ויונתן ליטבק ממשרד עו"ד כפיר זאב.

כפיר ענבי,
0 תגובות