"חוק לפיו העם הוא הריבון"

במפלגת הבית היהודי מקדמים חוק "עוקף בג"צ" לפתרון בעיית הפליטים.

שר החינוך נפתלי בנט כתב בעמוד הטוויטר שלו כי "לא 'חוק עוקף בג"ץ', אלא חוק לפיו העם הוא הריבון".

בנט הוסיף: "‏החלטנו לכנס כבר בשבוע הבא את ועדת שרים לחקיקה על מנת לאשר את פיסקת ההתגברות שתאפשר לנו להוציא את המסתננים הבלתי חוקיים מישראל, בלי שבג"ץ יפסול לנו את החוק שוב ושוב. אני משוכנע שכל גורמי הקואליציה יתמכו במהלך מהיר של חקיקה".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' אומר: "לכולם ברור שמתווה אמיתי שיביא להוצאת כל המסתננים מישראל מחייב חקיקה מול בג"ץ. כל השאר זה אחיזת עיניים והציבור לא יקנה את זה. הוצאתי מכתב לראש הממשלה עם מתווה כולל לפיתרון סוגיית המסתננים.

הבסיס למתווה כולל היצמדות למדיניות ההגירה המותאם לחוק השבות ביחד עם מדיניות הכלה לפליטים ומדיניות גירוש למסתננים עם תמריצים שליילים להישארות בארץ.

בין הכלים לתמרוץ שלילי יכללו חקיקה מחודשת של חוק המסתננים, הגדלת הפיקדון ל30%, הרחבת אוכלוסיות שניתן לגרש, הקשחת מדיניות היתרי העבודה ועוד.

כמו כן, בכדי להתגבר על ההתערבות החוזרת של בית המשפט יחוקק תיקון לחוק יסוד השפיטה שישאיר את הסמכות בידי הכנסת. בנוסף לגירוש המתווה כולל גם תוכנית לפיתוח השכונות בדרום תל אביב".

סמוטריץ' כתב לנתניהו: "אדוני ראש הממשלה, אני שב וקורא לך לא להתפתות למחזור צעדים חלקיים ולא יעילים. מי כמוך יודע שהגענו אליהם באילוץ כתוצאה ממגבלות בלתי אפשריות שהטילו שוב ושוב בג"ץ והמשפטנים שצמצמו שוב ושוב את היכולת הראלית של הממשלה להוציא מכאן את המסתננים. אתה יודע מצוין שמגבלות אלה משוללות כל היגיון ושהן משקפות מוסר מעוות שמעדיף את רווחתם של מהגרי העבודה על פני שלומם ורווחתם של אזרחי ישראל ועל פני שמירתה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.אין מנוס מלפרוץ את המכשול הזה אחת ולתמיד. אם תעשה כן תקבל לכך גיבוי מלא.לך בכוחך זה והושעת את ישראל".

כפיר ענבי,
0 תגובות