"יש ראש ממשלה זיגזג"

תמר זנדברג תוקפת: יש ראש ממשלה זיגזג

היא אומרת: "בנימין נתניהו הודיע על פתרון למשבר הפליטים: במקום כליאה וגירוש למדינות רודניות, העברה של 16,000 מהם למדינות מערביות וקליטה של השאר, שלממשלתו לא נותרה ברירה אלא להודות שהם פליטים. או, במילים אחרות, נתניהו נאלץ לאחר תשע שנים לאמץ את הפתרון שעליו דיבר השמאל כבר בעשור הקודם. המילה מסתננים יצאה סוף סוף מהלקסיקון מהסיבה הבאמת פשוטה - זה הפתרון היחידי הקיים.

אבל הבסיס הפוליטי של נתניהו מאד לא אהב את ההסכם. כן, מסתבר שכשזורעים שנאה ואימה - לא כל כך קל לזגזג פתאום. במשך שנים התרגלו בימין להטיף לשנאה נגד פליטים. עכשיו בא ראש הממשלה, האיש שניצח על האופרה, ואומר להם שהם יצטרכו לחיות עם האנשים האלה כי הם פליטים. איך תגיב מירי סרטן רגב? יש לה ברירה אחרת מלבד לתקוף? ואכן, הימין התקומם והשתולל. זרעי השנאה והפחד של נתניהו פרחו להם וככה תוך כמה שעות מצא את עצמו ראש הממשלה משעה את ההסכם ומבצע זגזוג נוסף.

זה ברור יותר מתמיד - נתניהו מקבל את ההחלטות שלו על פי שיקולים פוליטים אינטרסנטים וקרים. אפס מדיניות, אפס חשיבה על מה שנכון לישראל. המחשבה הזאת מתעוררת כל פעם מחדש ונוראית כל פעם מחדש. הרי מי שיצר לעצמו תדמית של קוסם הוא בסך הכל אדם לחיץ, פחדן והיסטרי ששיטת קבלת ההחלטות שלו עלובה ותמיד מלווה באיזה נגיעה של הסתה כדי לעמוד מאחורי הטיעונים שלו. ראש ממשלה שנותן פעם לבנט, פעם לרגב ופעם לשפי פז והצל לנהל את המדיניות שלו.

בסוף יש פה 32,000 בני אדם ששיחקו קרוסלה ברגשות שלהם במשך יממה. אבל לאף אחד לא אכפת".

אוריין שמעוני,
0 תגובות