סתיו שפיר במתקפה קשה

סתיו שפיר במתקפה קשה על ראש הממשלה: "בנימין נתניהו הוא הסכנה הגדולה שעומדת היום בפני תושבי דרום תל אביב".

היא אומרת: "גרתי שם כמה שנים. הלכתי כמה פעמים בשבוע לתחנה המרכזית, חזרתי הביתה בלילה. האמת פשוטה: דרום תל אביב תמיד הייתה מוזנחת, וכשעשרות אלפי מבקשי מקלט שוכנו בה בלי שום תמיכה תקציבית, המצב, באופן לא מפתיע, החמיר.

בינתיים, ממקום מושבו בקיסריה, ראש הממשלה ביחד עם נפתלי בנט הזרימו את הכספים שיכלו להציל את דרום תל אביב לידי עמותות תורניות ברמת אביב ג'. בשאריות התקציב השתמשו תועמלני הימין כדי לממן שטיפת מוח פוליטית, במקום לתת לאנשים פתרונות.

הפליק פלאק של 24 השעות האחרונות מוכיח שבנימין נתניהו הוא לא ראש ממשלה רע – הוא לא ראש ממשלה בכלל. הוא בובה על חוט, שמנוהלת על ידי הקבוצה הקיצונית ביותר בימין הישראלי.

במקום אסטרטגיה, תכנון ושיקול דעת, החלטות שרלבנטיות לחיים שלנו ולעתיד שלנו מוכתבות היום על ידי צעקני מקלדת ב"בייס" של נתניהו, שכתבו מספיק טוקבקים כדי שראש הממשלה יחליט לחבל ביחסים שלנו עם מדינות אירופה ועם האו"ם, לפגוע באמינות של ישראל לעוד שנים קדימה, וחמור מכך: להפקיר שוב את דרום תל אביב.

קיבלנו הצצה לאופן שבו מתקבלות כאן החלטות ביום יום. האדם הזה, שכל לחץ קטנטן מכופף אותו וכל טוקבק הזוי מפחיד אותו, הוא האיש שאמור לשלוח חיילים למלחמה. לדאוג לביטחון שלנו. להכריע את העתיד שלנו. זו סכנת נפשות - לדרום תל אביב, שתמיד עומדת בסוף סדר העדיפויות, ולכולנו.

היום, במקום להוציא 16 אלף פליטים עניים מדרום העיר, נתניהו נועל את דלתות הגטו שיצר שם וזורק את המפתח. אין ולא יהיה גירוש לרואנדה או אוגנדה: הפחדנות שלו תשאיר את כולם, תקועים יחד, באותה מצוקה גוברת. נתניהו שפך היום חומר בעירה שידליק את האזור לעוד שנים רבות. בכל אסון שהאש הזו תחולל, יהיה אשם אחד: בנימין נתניהו, והטוקבקיסטים שמושכים לו בחוטים.

תהליך קבלת ההחלטות הלקוי, הפחדנות הפוליטית, הנזק למעמד ישראל בעולם – הכל מתגמד לעומת העונש שנתניהו מעניש היום את האנשים שחיים כאן. תושבי דרום תל אביב הוותיקים, אלה שנפגעו בעל כורחם מהטיפול הכושל של הממשלה במבקשי המקלט, יכולים לסמן את היום הזה כיום שבו נתניהו הפקיר אותם סופית. היום שבו התברר שמדינת ישראל מתנהלת ללא ראש ממשלה"


.

 

טל מאירי,
0 תגובות