"נחפש פתרונות נוספים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לאחר הערכה מחודשת לבטל את הסכם הגירוש.

נתניהו אמר בפתח פגישתו עם נציגי דרום תל אביב בנוגע למתווה: "מדי שנה אני מקבל אלפי החלטות שמיטיבות עם מדינת ישראל ועם אזרחי ישראל. מעת לעת מתקבלת החלטה שיש צורך לשקול אותה מחדש. ביממה האחרונה קיימתי התייעצויות רבות עם שר הפנים אריה דרעי, עם גורמי מקצוע ועם נציגים של תושבי דרום תל אביב. שמעתי בקשב רב הערות רבות על ההסכם. בעקבות זאת, ולאחר שערכתי מאזן מחודש של היתרונות והחסרונות, החלטתי לבטל את ההסכם. למרות המגבלות המשפטיות והקשיים הבינלאומיים שהולכים ונערמים, אנחנו נמשיך לפעול בנחישות למצות את כל האפשרויות העומדות לרשותנו להוצאת המסתננים".

נתניהו אומר שבמקביל ימשיכו לחפש פתרונות נוספים, כאשר ההחלטה על הקמת המנהלת לשיקום דרום תל אביב תישאר בתוקף. המנהלת תתחיל את פעולתה בזמן הקרוב, בשיתוף נציגי השכונות בדרום תל אביב.

בימין ותושבי דרום תל אביב מברכים על ההחלטה.

סגן ראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי אומר: "נתניהו מחויב לביטחון תושבי דרום תל אביב. לאחר פגישתי עם רוה"מ, התרשמתי כי הוא הבין את גודל הטעות שעשה אמש ואני מברך אותו על ההחלטה החשובה שקיבל, קרי ביטול ההסכם. אין לי ספק שבכוחות משותפים נצליח להוציא משכונות דרום תל-אביב את עשרות אלפי המסתננים אשר מהווים עול נוראי ובלתי נסבל על התושבים הוותיקים של השכונה".

אתמול אמר גלעדי: "החלטת הממשלה זורה חול בעיני הציבור וחמור מכך בעיני תושבי דרום ת״א והיא מהווה כניעה מוחלטת לקמפיין שניהלו לאחרונה עמותות שמאל וגורמים אנטי ציונים. לצערי לשכת רוה״מ ניסתה בימים האחרונים לבצע סחר מכר עם פעילים מרכזים בדרום תא על מנת לשכנע אותם לתמוך במהלך זה . אני וחברי סירבנו בתוקף ואנחנו נמשיך להילחם להוצאת כל המסתננים המהווים עול נוראי וקשה על תושבי דרום ת"א. אני קורא לממשלת ישראל לחזור בה מהחלטתה ולהמשיך עם התוכנית המקורית לגירוש כל המסתננים מישראל תוך החייאת פרויקט שיקום שכונות באזור זה".

מאי גולן אומרת: "צאתי בקריאה חד משמעית לרה"מ: בטל את המתווה המבזה הזה ואם צריך - פרק את הממשלה עד שתצליח לחוקק את פסקת ההתגברות שתאפשר לממשלת ישראל לחוקק חוקים ולא להיות מסורסת ע"י בג"ץ. 

משה כחלון לא יכול להחזיק מדינה שלמה לפי הגחמות שלו ולפי הסכמים קואליצניים שמאיימים על עתידה וצביונה של מדינת ישראל, והמתווה הזה היה מחליש את אותנו מבפנים ומבחוץ".

באופוזיציה גוברת הביקורת על התנהלות ראש הממשלה.

יצחק הרצוג אומר: "יש רק דרך אחת להתמודד עם מחזה האבסורד שראינו ביממה האחרונה -לתבוע מהשחקן הראשי לרדת מן הבמה לאלתר.

סיבוב הפרסה המדהים שביצע נתניהו ביממה האחרונה בנוגע לטיפול במהגרים ומבקשי המקלט מצביע יותר מכל על חולשה והיסטריה של ראש ממשלה שהפוליטיקה פוגעת שוב ושוב בהחלטותיו המחוייבות למען טובת המדינה.
ההחלטה להפר הסכם בינלאומי שהיה מאפשר למצוא פתרון סביר לסוגיה תסבך את מדינת ישראל משפטית,מדינית והומניטרית".

אבי גבאי אומר: "

חוסר מנהיגות, פחדנות, בריחה מאחריות, הסתה נגד קהלים, ססמאות ריקות, חוסר יכולת לקבל החלטות, אפס יכולת ביצוע.

זה מה שראינו בשעות האחרונות ממי שמתיימר לטפל בבעיות ובאיומים האמיתיים על מדינת ישראל והחברה הישראלית.

איך תטפל כראש ממשלה באיום האיראני? איך תתמודד עם יוקר המחיה? איזו תוכנית לביצוע יש לך להתמודד עם בעיית הדיור של צעירים? מה הבשורה שלך לרבבות צעירים שמאויימים על-ידי שוק תעסוקה עתידי בעולם טכנולוגי משתנה? כיצד תיאבק בשחיתות בשעה שאתה מחובר בעבותות לחבריך הטייקונים שאתה מנסה לדאוג להם מכיסאך הציבורי? איך אתה מטפל בקרעים ובשסעים הפתוחים בחברה הישראלית ומה אתה עושה כדי לאחות אותם ולא, חלילה, להעמיק אותם? איך תמנע את הקרע ההולך ומעמיק בין ישראל ליהדות ארה״ב?

היממה האחרונה הוכיחה למיליוני ישראלים - מימין ומשמאל, מכל העדות והזרמים:

אלה לא המהגרים או המסתננים, אלה לא תושבי דרום-ת״א או אנשי הקיבוצים והמושבים, אלה הפוליטיקאים חסרי עמוד השדרה.

ישראל זקוקה לראש ממשלה עם יכולת קבלת החלטות ויכולת לימוד לעומק של סוגיות מורכבות ומעל לכל: יכולת ביצוע.

יש בישראל את הכוחות הכי טובים והכי יצירתיים כדי למצוא פתרון לבעיות הכי מורכבות והכי סבוכות. צריך רק מנהיגות ויכולת קבלת החלטות וביצוע.

מספיק לנו ממי שמתמחה בנאומים חלולים, בכתיבת ספרים ומאמרים בעיתון ובעיקר בשיסוי זו בזו של קבוצות בחברה הישראלית".

 

כפיר ענבי,
0 תגובות