מתקפת השמאל

מפלגות השמאל חוגגות את הזיג זג של ראש הממשלה ותוקפות אותה על ההתנהלות בנושא המסתננים .... אופס, לטענת מפלגות השמאל המילה הזו יצאה מהלקסיקון ....

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הגיב בחשבון הטוויטר שלו להשעיית ראש הממשלה את הסכם הגירוש וכתב: "זהו ערב עצוב, מביך ובעיקר מטריד. אין לנו שום סיבה להניח שבנושאי ביטחון תהליך קבלת ההחלטות של ראש הממשלה טוב יותר".

תמר זנדברג אומרת: "ניצחנו! עצרנו את הגירוש. המילה 'מסתננים' יוצאת מהלקסיקון. סוף סוף ממשלת ישראל הפנימה את הצורך לקלוט פליטים. בלי בתי כלא, בלי חוקי התעללות. פשוט כי זו החובה שלנו וזה הדבר הנכון לעשות.

משבר הפליטים העולמי הוא משבר אמיתי וחריף. התעמולנים שניסו לצייר אותו באופן אחר צריכים היום להתנצל. מרצ תניח הצעת חוק שתבטל מיד את חוקי ההתעללות במבקשי המקלט, שהפכו למיותרים. חברי הכנסת שתמכו בחוקים האלו צריכים לעשות חשבון נפש רציני עכשיו. יכולנו להגיע לתוצאה הזו בלי סבל לאלפים, בלי מיליארדים שנשפכו בחולות במקום בדרום תל אביב. זה הזמן גם של סיעות האופוזיציה האחרות לעשות היום את חשבון הנפש שלהן על כך שהעדיפו להישמע לכמה צעקנים ולברוח מהמאבק הכל כך חשוב הזה. הניצחון היום הוא של הציבור הישראלי.

מפלגת מרצ הובילה את המאבק נגד הגירוש בעבודה מאומצת של ח״כ מיכל רוזין שהובילה את הנושא כששימשה כיו״ר הועדה לעובדים זרים ולח״כ מוסי רז שהצטרף אליה לסיור באוגנדה ורואנדה והוביל לצדה את המאבק. נלחמנו כי האמנו שזה הדבר הצודק והציבור הישראלי הצטרף אלינו באומץ. טייסים, התנועה הקיבוצית, ניצולי שואה, רופאים ואזרחים שהגיעו להפגין וגילו מעורבות ניצחו היום את כל הפוליטיקה הצינית. זה הזמן לברך מפה גם את ד"ר אבי עופר ואת יורי קנדל מהתנועה הקיבוצית.

אנחנו קוראים לממשלה להתמסר לשיקום השכונות ולטיפול הולם בפליטים שיקבלו אשרה זמנית. הוויכוח הפוליטי הסתיים, וזה הזמן לתיקון.

ההישג הזה הוא הישג ענק של הציבור הישראלי. קיבלנו עוד הוכחה לכך שמאבק אזרחי נחוש הוא גם מאבק מנצח. היום הוכח שהצדק חזק יותר אפילו אל מול ההתלהמות של שרים וחברי ממשלה ואל מול הכתף הקרה מהאופוזיציה. הציבור הישראלי נלחם על פתרון צודק והגון והיום הוא גם מנצח עם ביטולו של הגירוש.

לממשלה אנחנו מזכירים שפליטים זה לא סחורה שחותכים חצי חצי. העמדה שלנו היתה ונשארה שישראל צריכה לבדוק מעמד אישי ולהעניק הגנה בסטנדרטים המערביים לפליטים. מרצ תמשיך להילחם למען כלל המוחלשים בישראל".

עדי נוי,
0 תגובות