פסיפס-טקסים באפולוניה

צילם חגי יוחנן

רבים מהנוסעים בכביש החוף הסמוך, אינם מכירים את פינת החמד הקסומה הזו, השוכנת בצפונה של הרצליה, וממזגת טבע, נוף, היסטוריה ובעיקר – אווירה של שלווה נעימה אל מול הכחול הגדול.

במרומי מצוק הכורכר המרשים, שוכן מבצר צלבני מרשים, המהווה תפאורה מושלמת למטיילים ש"מגלים" את המקום: משפחות עם ילדים, זוגות רומנטיים וקבוצות של מטיילים חובבות היסטוריה וארכיאולוגיה. את מוקדי העניין בגן הלאומי פוקד שביל טיול נגיש, המספק תצפיות נוף מרהיבות. השביל הנגיש מואר בתאורה רומנטית לכל אורכו ומייצר אווירה ייחודית ונעימה.

לאחר קבלת הפנים, הנערכת לאורך שביל הטיילת הנגיש, ניתן לערוך את הטקס עצמו בנקודת התצפית היפה שלצד שרידי הווילה הרומאית, גבוה מעל חוף הים, או בלב המבצר הצלבני אדיר הממדים, שכל-כולו משדר מסתורין.

המבצר, שמזכיר בסגנונו את מבצרי דרום-אנגליה של אותה תקופה, נבנה ב-1241 אך נחרב לאחר זמן קצר, ב-1265, עם כיבוש העיר על ידי הסולטן הממלוכי בייברס. הוא מאכלס אולמות, מערכות ביצורים אימתניות ומגדל עוז. מרפסת התצפית הנהדרת שבו תספק לכם מבטים פנורמיים אל רצועת החוף ואל שרידי עיר הנמל הכנענית שלמרגלותיו. האם יש תפאורה מרגשת מזו?

איך מגיעים

בצומת כפר שמריהו שעל כביש החוף (מס' 2) פונים מערבה ונוסעים ברחוב קרן היסוד עד רחוב וינגייט ומשם צפונה לפי השילוט המוביל לגן הלאומי.

 

עדי נוי,
0 תגובות