22 תחנות דלק נשדדו בירוחם בחצי שנה

"עד לפני חודשיים נשדדו בירוחם 22 תחנות דלק בחצי שנה, ובחודשיים האחרונים נשדדו עוד 14 תחנות דלק בדרום", כך דיווח לוועדת הפנים בראשות ח"כ יואב קיש, 

שמעון שטרית, חבר מועצת ירוחם וזכיין של סונול, שמנהל כמה תחנות דלק בדרום. בדיון ועדת הפנים בהגברת האכיפה וחיזוק הביטחון האישי בירוחם אמר שטרית: "ההרגשה היא של מערב פרוע. מקרי השוד מכפילים את עצמם בממדים מטורפים. כששודדים סיגריות בשווי של 64,000 ₪ זה ממוטט עסקים. על מזומן אין ביטוח. כל הקב"טים של דלק, פז וסונול כבר חודשיים רוצים להיפגש עם קצין אג"מ של באר שבע ואי אפשר לדבר אתו".

שלומי בטיטו, תושב ירוחם: "הם מזהים נקודת חולשה. תושבי ירוחם מופקרים. הסד"כ לא מספיק. המשטרה צריכה לתת מענה".

יו"ר הוועדה, ח"כ יואב קיש פנה למפקד תחנת דימונה, סנ"צ אילן שושן: "האם שקלתם הקמת נקודת משטרה בירוחם? האם אתם מתכוונים לטפל בתחנות הדלק, שם המצב מקצין? האם יש עליה בפשיעה? אולי מדובר באותה חבורת פשע?"

סנ"צ אילן שושן: "תחנת דימונה חולשת על 23% משטח מדינת ישראל, ומוצבים בה 130 שוטרים שנותנים מענה לירוחם, מצפה רמון, רמת נגב, כושי, גבול ישראל מצרים וגבול ישראל ירדן. בירוחם מוצבים 7 שוטרים ומש"ק. מפקד הנקודה הוא נגד, לא קצין. הנקודה מאוישת 24/7, ולרשותה ניידת אחת. אני לא מתווכח עם תחושות ביטחון, אבל עובדתית ב-2017 ירוחם היא היישוב הכי בטוח בדרום. במהלך השנה היו 48 ארועי פריצה. בעומר, שיש בה אותו מספר תושבים היו 100 התפרצויות באותה תקופה. מאז 2004, אז התחילו לבדוק, 2017 הייתה השנה עם מספר ההתפרצויות הכי נמול בירוחם.

מה שנכון, שמאז תחילת 2018 יש עליה בהתפרצויות. נרשמו 17 מקרים לעומת 7 מקרים בתקופה המקבילה אשתקד. יש עבודה מאד קשה ומאומצת, עשייה מאד גדולה, שאני מקווה שבקרוב תישא תוצאות. אנחנו יודעים מי ההרכבים, מדובר בכמה חבורות פשע. אני מקווה שהדבר קרוב לפרסום. מקרה שוד שארע לאחרונה מציק לי ברמה האישית. כל יום יש פעילות שלנו בשלש תחנות דלק. קיבלנו תגבור של ניידת נוספת. זה מכפיל כוח. יש המון מתנדבים בירוחם, וגם זה תורם".

יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש סיכם את הדיון: "אי אפשר להתעלם מהקפיצה בפשיעה מאז תחילת השנה. כמו שזה נראה, צריך תחנת משטרה קבועה בירוחם. יש כאן תושבים איכותיים שאכפת להם, ולעומת זה הפושעים זיהו ככל הנראה נקודת כשל. לכן אני מבקש ממפקד תחנת דימונה להעביר לוועדה פירוט של הנעשה ומה בכוונתכם לעשות – אולי לתגבר לחצי שנה ולצוות לעיר שתי ניידות עד שהפעילות המודיעינית תבשיל ותישא פרי. אנו נעדכן את התושבים שפנו לוועדה בתשובות שתיתן המשטרה".

שירי דנון,
0 תגובות