נכנסה לתוקף הפעימה הראשונה של הגדלת הקצבה

מעלים את קצבת הנכות.

אחרי למעלה משנה של מאבקים, נכנסה לתוקף הפעימה הראשונה של הגדלת הקצבה ומועד התשלום הוקדם לרגל חג הפסח.

חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ אומר: "מאז כהונתו ההרסנית של נתניהו כשר אוצר ב-2003 בוטלה ההצמדה של קצבת הנכות לשכר הממוצע במשק. הקצבה נשחקה, ונשחקה ונשחקה - 16 שנה היא נשחקה עד ל- 2,342 ש"ח בחודש.

חמש פעמים הגשתי את הצעת החוק להשוואת קצבת הנכות לשכר המינימום. חמש פעמים שהכנסת דחתה את הצעתי להפסיק את העוולה הגדולה הזאת כלפי רבע מיליון ישראליות וישראלים. ההצעה שלי הייתה פשוטה, קצרה ובהירה - קצבת הנכות תושווה לשכר המינימום. כל פעם ששכר המינימום יעלה - קצבת הנכות תעלה יחד איתו. ככה נקבע מנגנון עדכון שימנע שחיקה עתידית שלה.

ב-7 לדצמבר 2016, הצעת החוק שלי להעלאת הקצבה לשכר המינימום עברה בכנסת בניגוד לעמדת הממשלה. מאותו רגע התחיל מאבק רחב - בתוך הכנסת ומחוץ לה. המוני אזרחים התגייסו, ערכנו כנסים ברחבי הארץ, כבישים נחסמו, ועדות הוקמו והכרזות הוכרזו - ואנחנו לא הפסקנו להיאבק לרגע. כל יום שעבר, יותר ויותר ישראלים הבינו שלא יכול שקצבת הנכות תהיה 2,342 ש"ח בחודש. שזאת מציאות שאנחנו לא יכולים, ואסור לנו, לקבל.

כי בסוף, המלחמה המתמשכת שלנו על העלאת קצבת הנכות היא לא רק המלחמה של הנכים, זאת מלחמת השחרור של כל מי שנפגע מהחלוקה הלא צודקת של המשאבים ומסדרי העדיפויות העקומים של הממשלה.

סוף סוף, התבצעה העלאה, העלאה משמעותית שראוי לברך עליה, אבל היא לא מספיקה. שיהיה לכם ברור - לא נפסיק להיאבק עד שהצעת החוק המקורית שלנו תעבור - קצבת נכות בגובה שכר המינימום, עד שנכות לא תהיה גזר דין לעוני במדינת ישראל ושסדרי העדיפויות של הממשלה ישרתו את ה-99%".

כפיר ענבי,
0 תגובות