מטבח חדש בבסיס מודיעין במרכז הארץ

בשנתיים האחרונות, הקימו מערך המזון וחיל המודיעין מטבח חדש בבסיס מודיעין במרכז הארץ, שנפתח לראשונה בליל הסדר עם ארוחה חגיגית במיוחד למשרתים

מצה"ל נמסר שצעד זה הוא חלק מהתהליך הרחב לשיפוץ מטבחים בבסיסי צה"ל, שנועד להעניק לחיילים סביבה טובה ונוחה יותר לאכול בה, ואותו מוביל אל"ם ערן לפיד, מפקד מערך המזון. 

"המטבח שלנו בעבר", מספר רס"ם ר', קצין המזון של אגף המודיעין, "היה מוגבל מבחינת היכולות שלנו וכמובן שזה השפיע על החיילים המשרתים. היום אני יכול ללא ספק להגיד שזה אחד המטבחים הכי מודרניים בצה"ל".

בזמן השיפוצים...
חדש מהניילונים

"הבנו שהנראות של חדרי האוכל והמטבחים באמת משנה את המחשבה של החייל על האוכל", מדגיש רס"ם ר'. המבנה החדש כולל שתי קומות - הקומה התחתונה מוקדשת למטבח מעוצב והקומה העליונה - לחדר אוכל מפנק. "הכל ברמה מאוד גבוהה - כיסאות צבעוניים, אריחים, תמונות ועיצובים על הקירות וכלי הגשה חדשים ויפים יותר", מתאר רס"ם ר'. "זה היה חלק מהרעיון של מפקד המערך – לצאת מהקופסה ולעשות דברים חדשים וצבעוניים שיעוררו את התיאבון של החיילים".

המכונות והכלים החדשניים גם משפרים משמעותית את עבודת המטבח: "יש לנו מטחנה של בשר עם קירור, מכונות לחתוך סלטים והכל בסטנדרט הכי גבוה שאפשר".

\

אופיר בראשי,
0 תגובות