קראו לבנם על שם הרופא

קראו לבנם על שם הרופא המטפל.

מירית ויוני ירום מנסים כבר 7 שנים להגשים את חלומם להיות אבא ואמא ומשאת ליבם מהרגע שהתחתנו היתה לבנות בית שיתמלא ילדים אותם הם יעטפו בחום ואהבה כמו שהם רוצים ויודעים לתת.

ואכן, מיד לאחר החתונה מירית נקלטה להריון ונדמה היה שהאושר מחכה להם מעבר לפינה אבל לצערם, הוא נקטע באיבו. הפלה טבעית קוראים לזה.

מירית ויוני, אמרו זו רק מהמורה בדרך. זה קורה לכולם. הכול טוב והם החליטו לנסות שוב ולא להתייאש .

ואכן, לאחר תקופה קצרה, מירית נקלטה שוב באופן טבעי להריון. ולצערה הרב, גם הפעם הוא הסתיים בהפלה טבעית.

וכך זה קרה לה לא פחות מחמש פעמים! פעם אחר פעם כל הריון התחיל באופן ספונטני טבעי אך לא הסתיים בלידה למרבה הצער.

בהריון השלישי השמחה הפכה לעצב כאשר התגלה שהעובר התפתח מחוץ לרחם וכך לא היה ברירה וצורך לעבור ניתוח להוצאת אחת החצוצרות מה שאפילו הפחית עוד יותר את הסיכוי להיקלט בעתיד, והתמודדות היתה לא קלה כלל.

ומירית ויוני – הם רק רוצים להיות הורים. לא מבינים מדוע כולם סביבם מוקפים בילדים ורק להם זה נגמר באכזבה בכל פעם.

וכך היה שלאחר מספר שנים הם לבסוף החליטו להרים ידיים ולהרפות. כבר הבינו שלא יהיו הורים. להם, זה כנראה לא נועד להיות. שיחררו.

טסו לחו״ל השאירו את הדאגות מאחור והחליטו להנות מהקיים ורק אז, מירית נכנסה שוב פעם להריון. טבעי, ללא התערבות ובפעם השישית.

היא הגיעה למרפאה של פרופ' מיכאל קופרמינץ', מנהל מחלקת האם והעובר (הריון בסיכון) מלאת חששות וסקפטית. הייתה בטוחה שגם ההיריון הזה יסתיים באסון. ידעה שלא תוכל לעמוד בעוד כישלון. פרופ' קופרמינץ' הסתכל עליה, חייך וביקש ממנה דבר אחד: להרפות ולסמוך ״אני אדאג שהפעם זה יצליח״, אמר, ״רק תקשיבי לי ולהנחיות ואנחנו ביחד נגיע ליעד״.

ומירית? היא החליטה לשחרר. מבחינתה זוהי היתה ההזדמנות האחרונה.

9 חודשים מותחים עברו על הזוג. כל מעקב טמן בחובו לחצים. כל בדיקה מלאה בחששות. כל דקה ביממה היא רק מתפללת שהתינוק ישרוד. כל בדיקת מוניטור – רק לשמוע דפיקות לב.

ואכן, לפני שבוע נכנסה מירית לחדר לידה. לצידה בעלה יוני ואימא שלה וצוות מסור ורגיש ויחד איתם פרופ' מיכאל קופרמיניץ' אמון על מלאכת הלידה, מפקח ומוודא שהלידה תעבור בשלום. את הלידה הזו ידע, אסור לו לפספס.

ואז הוא הגיע לעולם - 2780 גרם של מתיקות. הוא בכה ויחד איתו כל מי שנכח בחדר הלידה. דמעות של אושר שסיימו מסע ארוך ומאתגר .

ביום שישי נערך טקס ברית המילה שלו מול קהל של בני משפחה וחברים וההתרגשות היתה גדולה.

בילדותו השתתף יוני האבא בקורס מיוחד בשם פרויקט ״מיכאל״ בו נלמד כיצד כל אחד יכול להביא לידי ביטוי ולממש את כשרונותיו האישים ולשאוף להגיע למצוינות בכל תחומי החיים והעיקר לא לוותר לעולם על הגשמת החלומות. וכך היה בדיוק כאשר נפגשו יוני ואישתו עם פרופסור מיכאל קופרמינץ׳. להם היה ברור ולא היה מקום לספק מה יהיה שם התינוק שנבחר - בהשראת התמדתו ונחישותו של הרופא שהגשים להם את החלום ונתן להם תקווה שהכל אפשרי, צריך רק להאמין! וכך קיבל הרך את השם מיכאל.

עבורם, זוהי סגירת מעגל הפרטית והתודה הכי גדולה שהם יכולים להביע למי שהם רואים כמלאך.

אז מזל טוב מירית ויוני או כמו שפרופ' קופרמינץ' הבטיח לכם: ניפגש בלידות הבאות!

התמונה של ‏איכילוב - המרכז הרפואי ת״א‏.
גיל צח,
0 תגובות