לבוסקילה אין הערכה לשרת התרבות

אבי בוסקילה רוצה לחדד שתי נקודות לגבי הראיון במוסף גלריה בהארץ:

הוא אומר שאין לו שום הערכה למעשיה של שרת התרבות, שום כבוד לאופן שבו היא מתבטאת ובוודאי שלא לדרך בה היא מדרדרת את הדמוקרטיה הישראלית מטה.

בוסקילה מסביר: "היא מחרימה את הקולנוע האיכותי שלנו, מסכנת את התמיכה החשובה שאנחנו מקבלים מהאיחוד האירופי ומזלזלת בערך של אומנות חופשית באופן קבוע. בשונה ממועמדים אחרים, אני לא אסכים לשבת בממשלה עם אנשי ימין גזענים, מסיתים ומושחתים".

‎אבל, הוא אומר, עם דבר אחד אי אפשר להתווכח: בשנים האחרונות נפתח דיון חשוב על חיוניותה של התרבות ועל ייצוגיות בתרבות.

בוסקילה אומר: "בזכות התקפותיה האנטי-דמוקרטיות והפשיסטיות על התרבות הישראלית, הבנו עד כמה התחום חיוני בתרומתו לקיומה של דמוקרטיה, עד כמה הוא משמש אבן בוחן לחופש הביטוי ולביקורת על החברה ועל השלטון. ותחום התרבות, שכל כך מוזנח ומופקר בפריפריה, פתאום עומד תחת עינם הפקוחה של כלל האזרחים"

בוסקילה אומר שאין בעיניו משהו שמשקף יותר את ערכי השמאל מאשר לגלות חמלה לכל אדם שחייו נהרסים אל מול עיניו, בין אם זו אמו של מחבל פלסטיני שרוצים להרוס את ביתה, ובין אם זו אמו של חייל כמו אלאור אזריה, שהלך בצדק לכלא הצבאי על המעשה שלו.

הוא אומר: "מי שלא מסוגל להפריד בין המעשה הפסול שעושה אדם לבין היחס האנושי שיש לתת לו, מי שלא מסוגל להפריד בין אחריות הבנים לבן סבלן של האמהות, ובוודאי שמי שנהנה מסבלן או לועג להן - צריך לבדוק את מצפונו".

התמונה של ‏‎Avi Buskila‎‏.

כפיר ענבי,
0 תגובות