לוח הזמנים לחילופי שלטון לדעת יאיר לפיד

יאיר לפיד אומר על חקירות ראש הממשלה כי יהיה רגע. הרגע שאחרי.

הוא הגיב על אמירותיו של נתניהו על הפיכת ניר חפץ לעד מדינה: "אמירותיו של נתניהו היום נגד רשויות החוק הן שיא חדש של טירוף מערכות. עם כל ההבנה למצוקה שלו ראש הממשלה לא יכול להודיע לאזרחיו שהמשטרה, הפרקליטות, בתי המשפט וכל מערכת שלטון החוק עוסקת בקידום ״שקרים הזויים״ ואסור לסמוך עליה. ראש ממשלה אמור לחזק את אמון הציבור במוסדות המדינה, לא לפגוע בהם באופן שייקח הרבה שנים לשקם. מדינת ישראל חשובה יותר מכל אחד מאתנו, כולל נתניהו. כשראש הממשלה מתחיל לפגוע במדינה בגלל בעיותיו האישיות, הוא חוצה קו אדום שאסור לחצות".

מה לוח הזמנים לדעתו של לפיד להחלפת נתניהו: "זה ייקח זמן ולפחות מערכת בחירות אחת, אבל הרגע הזה יגיע. כולנו נצא מהמרתפים שבהם התבצרנו, נמצמץ מול השמש, נסתכל אחד על השני. פתאום לא נהיה כבר 'הליכוד' או 'יש עתיד' או הרוסים או הדתיים, אלא אנשים שחיים פה ביחד".

לפיד אומר: "במקום להגיד "הכל אינטרסים", ניזכר שיש לנו אינטרס אחד משותף – לתחזק מדינה חזקה ובטוחה שטוב לגדל בה ילדים. אנחנו גם נצטרך להגיד לילדים האלה שזה לא נכון שכולם מושחתים, ולא נכון שמי שלא חושב בדיוק כמונו הוא האויב. יש מספיק אויבים בחוץ, עם מי שאיתנו בבית צריך ללמוד לחיות. כשיגיע הרגע נוכל להגיד לפוליטיקאים שמספיק ודי. אם הם לא מסוגלים לדבר על ערכים ומהות וטוב משותף, אז הם מיותרים מבחינתנו. נוכל להגיד להם שהמבחן שלהם הוא לא מה הם סידרו לעצמם, אלא מה הם בנו לאחרים.

יש המון רעש מסביב בתקופה האחרונה. קשה כבר לפעמים להבדיל בין הטובים לרעים, בין המושחתים למי שנלחם בשחיתות. כשיגיע הרגע פתאום זה יהיה בהיר וצלול. נוכל שוב לדבר בשקט. בלי האשמות. בלי לנסות כל הזמן להכתים את הצד השני. לא יהיה צד שני. אנחנו יחד פה. אפשר להביא את הרגע הזה"

גיל צח,
0 תגובות