כמה עלו חקירות נתניהו?

איפה השיקולים של טובת המדינה?

הפיכתו של ניר חפץ לעד מדינה מזכירה לי את הסיפור ששמעתי מעולים מרוסיה. שני חברים ברוסיה הסובייטית היו נפגשים כל שבוע בביתו של אחד מהם שהיה לו תוכי. בפגישה התוכי היה מזמר את מה שלימד אותו החבר. "סטלין רוצח. שיכור משוגע. רוסיה גיהנום. החברים היו נהנים ואומרים "לפחות פה אנחנו יכולים להגיד את האמת"
יום אחד שמעו דפיקות בדלת צעקות אנחנו מהנקוו"ד ( המשטרה החשאית) מיהר החבר וסגר את התוכי בפריג'ידר. לחדר התפרצו שלושה חוקרים והחלו להפוך את הבית כשהם צורחים שמענו שיש כאן תוכי המשמיץ את סטלין. לאחר הפיכת כל הבית כשלא מצאו כלום עזבו את הבית. בכל התוכי מיהר והוציא את התוכי מהמקפיא , והתוכי החל לזמר "סטלין מנהיג דגול. רוסיה גן עדן" . החב התמה שאל את בעל התוכי מה קרה לו? ענה בעל התוכי "כשאתה תשב כמה שנים בסיביר נראה איך אתה תזמר" . המקפיא של חפץ הם כנראה הפשפשים, ולאלשיך שהיה סגן ראש השב"כ יש כישורים היכולים לכל נחקר לזמר. 

ואשר למשטרה - נראה ששיגעון הרדיפה אחרי נתניהו שיבש את כל שיקול הדעת שלהם. מדוע היה דחוף להם לפרסם שניר חפץ הפך עד מדינה דווקא כשראש הממשלה נמצא בפגישות מדיניות חשובות בחו"ל, ובמיוחד ביום בו הוא עתיד להיפגש עם נשיא ארה"ב. האם אינם מבינים שפרסום כזה פוגע לא רק בנתניהו אלא במעמדה המדיני של ישראל בעולם. 

ושאלה נוספת היא מתי נדע סוף סוף כמה עלו עד כה חקירות נתניהו ועל חשבון מה היו חקירות אלו. 
.

אדוה נוה ,
0 תגובות