קופיקס ומהפכת הטענת הרב קו

במשרד התחבורה מוציאים אל הפועל מהלך מהפכני – לא יתאפשר תשלום אצל הנהג באוטובוס. 

ירושלים תחילה: במסגרת השינוי תושבי ירושלים מטעינים להטעין את כרטיסי הרב קו במאות נקודות הפרוסות ברחבי העיר ובהם רשת קופיקס ורשת מעיין 2000. למהפכת השינוי בתשלום בתחבורה הציבורית הצטרפו גם עשרות קיוסקים ונקודות מכירה הפרוסות ברחבי העיר. 

ממשרד התחבורה נמסר שהמקומות מותגו לנוחיות הציבור, והנוסעים יטעינו את כרטיסי הרב קו במזומן ובאשראי עוד לפני העלייה אל האוטובוס. 

השלב הבא: בכל הארץ

עשור אחרי שנכנס לחיינו כרטיס הרב קו בתחבורה הציבורית – יצאו כרטיסי הנייר משימוש. והרב קו יהיה אפשרות התשלום היחידה. המהלך נועד לאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה בכך שהטענת הרב קו תעשה בכרטיסי אשראי או במזומן באמצעות האינטרנט או מכונות ההטענה הפרוסות ברחבי הארץ – עוד לפני שהנוסע עלה אל האוטובוס. 

מטרת המהלך לשפר את השירות לנוסעים ולהפוך את התחבורה הציבורית ליעילה יותר. בכך יתאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה ובטיחות הנסיעה תשתפר.  

הנוסעים ירכשו את החוזים ויטעינו את כרטיסי הרב קו עוד לפני שיעלו לאוטובוס. לרשותם יעמדו מגוון רחב של אפשרויות להטענת כרטיסי הרב קו. במזומן ובכרטיסי אשראי. הטענה באינטרנט ובסלולר ממכשירים תומכים. באלפי הכספונטים הפרוסים ברחבי הארץ המאפשרים הטענה בכרטיס אשראי ללא עמלה. מאות מכונות אוטומטיות פרוסות גם הן במקומות שבהם יש נוסעים רבים ובהם ניתן להטעין במזומן ובאשראי. ברחבי הארץ פועלים מרכזי שירות "על הקו" בהם ניתן להטעין גם כן במזומן ובאשראי. ובנקודות הקמעוניות. תושבי ירושלים יוכלו להטעין את כרטיסי הרב קו גם בתחנות הרכבת הקלה. 

ממשרד התחבורה נמסר: "אם עד כה, עליתם לאוטובוס והנסיעה התעכבה כי הנהג עסק בהטענת כרטיסי הרב קו, ומכירת חוזים לנוסע שלפניכם. מעכשיו זה ישתנה. הנוסעים יקנו את כרטיס הנסיעה ויטעינו את כרטיסי הרב קו עוד לפני שיעלו לאוטובוס. כפי שקורה במדינות רבות בעולם. 

במסגרת השינוי ועד להשלמת המהלך באופן סופי תתאפשר בתקופה הראשונה קנייה של כרטיסי רב קו אנונימיים בעלות של 5 שקלים. נהג האוטובוס יטעין על הרב קו נסיעה בודדת במחיר 6.90 שקלים. ויוטענו מנוי חופשי יומי בעלות של 13.5 שקלים". 

במשרד התחבורה קוראים לציבור לבדוק באתר האינטרנט www.trans-reform.org.il היכן ניתן הכי קרוב למקום מגוריהם להטעין את כרטיסי הרב קו וכך להנות מהנחות בחוזי ה"חופשי חודשי" או לחלופין בהנחה הניתנת בערך צבור. 

הנסיעה תתאפשר בכל כרטיסי הרב קו. בעלי כרטיסי רב ישן שאין בו שבב יוכלו להשתמש בכרטיס, אולם הם לא יוכלו להטעינו בכספונטים ובנקודות הקמעוניות. לצורך כך מומלץ להחליף את הכרטיס ברב קו עם שבב בלי עלות. 

כפיר ענבי,
0 תגובות