471 יח"ד ציבורי ייבנו באשקלון

התמונות באדיבות משרד הבינוי והשיכון. צלם: ששון תירם

הפרויקט הגדול ביותר בארץ של דיור ציבורי לגיל הזהב נחנך באשקלון

יצאה לדרך בנייתם של שלושה מגדלים חדשים המיועדים לדיור ציבורי, במעמד שר הבינוי והשיכון יואב גלנט ויו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי

מדובר ב-471 יחידות דיור כחלק ממיזם ענק של הסוכנות היהודית ומשרד השיכון לבנייה מיידית של כ-2,650 יחידות דיור ציבורי ברחבי הארץ. המגדלים באשקלון יבנו על ידי הסוכנות היהודית באמצעות חברת-הבת עמידור לטובת ניצולי שואה, עולים חדשים וותיקים.

עלותה הכוללת של התכנית היא כמיליארד וחצי ₪, במימון משותף של משרד הבינוי והשיכון ושל הסוכנות היהודית ושותפיה בקהילות היהודיות ברחבי העולם.

התכנית מתבססת על אתרים קיימים של הסוכנות, אשר מצבם התכנוני מאפשר בנייה בטווח מהיר בתל אביב, הרצליה, נתניה, אשדוד, אשקלון, באר שבע, רחובות, ירושלים, בת ים, לוד ועוד.

יחידות הדיור תועמדנה בשכירות ארוכת טווח לקשישים, זכאי סיוע משרד הבינוי והשיכון ומשרד העליה, תמורת דמי שכירות חודשיים שלא יעלו על 300 ₪. בנוסף, צפוי שזוגות ובודדים המתגוררים כיום בדירות גדולות השייכות למאגר הקיים של הדיור הציבורי, יעדיפו לעבור למבנים החדשים וכך יפנו את הדירות הגדולות יותר לשימוש משפחות צעירות, הממתינות אף הן לדיור ציבורי הולם.

נתן שרנסקי בטקס הנחת אבן הפינה: "בצעד יוצא דופן הסוכנות נוטלת על עצמה מחויבות לפרויקט ענק, בשיתוף עם משרד השיכון, כדי לתרום למציאת פתרונות למצוקת הדיור הציבורי בקרב אוכלוסיות ניצולי שואה ועולים קשישים. המאמץ העצום משקף את רצונה של יהדות התפוצות לסייע לחיזוקה של החברה הישראלית מתוך תחושה עמוקה של שותפות וערבות הדדית".

שי טלמור,
0 תגובות