חדשנות בבריאות דיגיטלית

חבר הכנסת לשעבר אראל מרגלית מאושר מהתפקיד החדש שלו - יזם חברתי.

הוא אומר אחרי ערב מרגש עם 600 יזמים/ות: "אני מחפש את המילים הנכונות ולא מוצא כדי לתאר את מה שקורה בחיפה. בשפה המקצועית קוראים לזה Digital Health. בעברית קוראים לזה נצחון המשחק קבוצתי, המון שחקנים מתקבצים יחד ומנצחים, מניפים את הגביע: קברניטי העיר בראשות יונה יהב, חברות בינלאומיות כמו אינטל, פיליפס, wework, מיקרוסופט, מובילי המחקר הישראלי של רמב"ם,הטכניון ואוניברסיטת חיפה ומאות יזמים וצעירים ואנשים שאכפת להם. לכולם יחד יש אותה מטרה: להפוך את עיר התחתית בחיפה למוקד חדשנות עולמי בתחום הבריאות הדיגיטלית. לייצר מקומות עבודה איכותיים, להביא יצירה וחדשנות וצמיחה לאזור כולו. והכל בגיבוי ובשיתוף שר האוצר משה כחלון ומשרדו שצועדים אתנו יחד, שותפים אמיתיים לדרך". 

ואם מדברים על שינוי, אז הוא מספר על ניואנס שהוא לא ניואנס: נשות ההייטק של חיפה, הרבה מאוד מהשותפים שלנו הן, בעצם, שותפות. 

מרגלית מדבר בנימה אישית: שלוש שנים שאנחנו ב יוזמה לאומית ii2020 פועלים בחיפה. שלוש שנים שבהן ניצבנו בפני אתגרים לא פשוטים, כמו בכל תהליך היו עליות ומורדות ועיכובים ורגעי משבר. אבל בערב כזה הכל נשכח, הלב נפתח ומאיים להתפוצץ מגאווה. בערב כזה, שבו כשבע מאות איש ניצבים יחד והאנרגיות מחשמלות ואתה מרגיש שהכל מתחבר - אתה יודע שהטוב והחזון והיחד מנצחים כל מכשלה. אתה יודע שלצעירים של חיפה יש סיכוי להצליח בעיר שלהם ולספר בה סיפור חדש.

עדי נוי,
0 תגובות