"לא היה כלום"

לא היה כלום.

1. אחרי שמנקים רעשים, הדבר היחיד שחשוב כאן הוא לא זהות החוקרים אלא אך ורק עוצמת הראיות וגיבוש רכיבי העבירה.
ומבחינה משפטית, לפחות לפי חומר הראיות שפורסם - התיק הזה בדיחה.

הבטיחו לנו רעידת אדמה, מה רעידת האדמה? עד מרכזי שהוא אופוזיציונר לנתניהו והיריב המרכזי שמנסה לתפוס את כסאו? לא, ברצינות, זה סוג של מתיחה?

2 מצטער, אבל הקייס המשפטי פשוט מביך. הרי נתניהו קיבל את הסיגרים בשנת 2007, כשהיה באופוזיציה והרבה לפני שנבחר לראש ממשלה, אז מה בכלל הרציונאל? ואם התזה היא שמילצ'ן נתן שוחד כדי לקדם עסקאות של מיליארדים אז למה הוא ואנשיו שיתפו פעולה עם המשטרה? ובכלל, אם מילצ'ן נתן שוחד אז למה הוא התחלק עם פאקר? למה שמיליארדר שמשחד פאקינג ראש ממשלה יערב בזה גורם שלישי הולל ולא אמין רק כדי לחסוך כמה גרושים? ובכלל, לפי תזת השוחד, למה פאקר השתתף בקניית הסיגרים? למה לפאקר – שאפילו לא נטען שקיבל תמורה מנתניהו – להתנדב לשלם תמורת קידום ענייניו של מילצ'ן?

3. ומה בכלל הטענה? ככה מעבירים שוחד לראש ממשלה? מילצ'ן ונתניהו מטומטמים? יש ביקום עבריין שיעביר שוחד בצורה קבועה, רציפה, גלויה, במשך שנים, דרך אינספור שליחים, מאבטחים, נהגים ומתווכים שעדים לשוחד? אם נתניהו ארכי-מושחת הוא לא יכל לפחות לתכנן דרך יותר מתוחכמת? (העברה חשאית, גורמים שלישיים, חשבונות זרים, תשלום תמורת 'ייעוץ' בתום הכהונה)
מילא לטעון שנתניהו מושחת אבל אתם באמת חושבים שהוא אידיוט?

4. אל תטעו, למרות שבגיבוש קייס משפטי המשטרה לא הבריקה - בהפעלת לחצים אלשיך לא פראייר. 

המשטרה הלכה כאן על כל הקופה. הם דחפו פנימה גם את תיק 2000 המגוחך (מבחינה פלילית) וגם בפרשת 1000, הם הכניסו חוץ מהוויזה עוד שלל עזים ופרשיות. 

אחרי מסה עם נראות כל כך משמעותית, מנדלבליט האומלל יתקשה מאוד לדחות את הכל, בטח אם גורמים אחרים בפרקליטות יחלקו עליו.
המשטרה הציפה את מנדלבליט כדי להכריח אותו להתכנס סביב הפרת אמונים בתיק 1000, ויש לה סיכוי לא רע להצליח 
(ואולי גם להפעיל לחץ על מילצ'ן לשמש כעד מדינה כדי לנסות לגבש תשתית ליסוד נפשי מצד נתניהו)

אז לא היה כלום, אבל בכלל לא בטוח שלא יהיה כלום.

אדם גולד,
0 תגובות