לפיד: "נתניהו לא יכול לכהן כראש ממשלה"

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אומר כי אדם שנגדו עומדות המלצות כבדות כל כך, שחלקן הגדול אינו מוכחש, אינו יכול להמשיך לכהן כראש הממשלה המופקד על ביטחונם ושלומם של אזרחי ישראל".

לפיד אומר: "אין שום דרך לנהל מדינה בזמן שאתה נאבק בחשדות כבדים כל כך".

לפיד מסביר את עמדתו: "במדינה מתוקנת אדם שנגדו תלויות האשמות כבדות כל כך, שחלקן הגדול אינו מוכחש, אינו יכול להמשיך לכהן כראש הממשלה המופקד על בטחונם ושלומם של אזרחי ישראל. אין שום דרך לנהל מדינה בזמן שאתה נאבק בחשדות כבדים כל כך.

בעקבות חקירת תיק 1000 פנתה אליי המשטרה וביקשה ממני למסור עדות על תקופתי במשרד האוצר. כמו כל אזרח שומר חוק במדינת ישראל מסרתי להם עדות קצרה שנגעה לנסיון להרחיב את "חוק מילצ'ן" ל-20 שנה.

אדגיש שלמרות כל הלחצים סירבתי להעביר את החוק.

במקרה זה, כמו במקרים אחרים, "יש עתיד" היתה המחסום האחרון בפני השחיתות השלטונית. מול פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם ובטובתם.

גם אם החוק היבש אינו מחייב את ראש הממשלה להתפטר, במדינה מתוקנת אדם שנגדו תלויות האשמות כבדות כל כך, שחלקן הגדול אינו מוכחש, אינו יכול להמשיך לכהן כראש הממשלה המופקד על בטחונם ושלומם של אזרחי ישראל".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אומר  "‏תם עידן נתניהו, בקלפיות או בחקירות".

גבאי אומר: "ראש הממשלה ושלוחיו פגעו במשטרה ובמוסדות שלטון החוק כפי שאף נחקר לא עשה - כולל ניסיונות להגביל את החוקרים ולפגוע באמון הציבור בחוקרים. חובתו של כל איש ציבור הגון, לחזק את המשטרה וגורמי החוק ולפעול לסיום דרכה של הממשלה בראשות נתניהו".

מהמחנה הציוני נמסר:  "על ראש הממשלה להודיע על נבצרות מידית. אם לא יעשה כך על ראשי מפלגות הקואליציה לקבל את ההחלטה עבורו. המלצות המשטרה ברורות, קשות ונחרצות. ערב שבו משטרת ישראל ממליצה להעמיד לדין ראש ממשלה בישראל בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים הוא ערב קשה".

שירי דנון,
0 תגובות