איראן כבר כאן!

אין ספק, היום זה ברור יותר מתמיד - איראן כבר כאן!

מחזק את ידי צה"ל ומפקדיו, ומברך על הפעולה המהירה נגד הפגיעה בריבונותנו, ומעומק ליבי מאחל ברכת החלמה מלאה ומהירה לטייסי צה"ל שנפצעו, לבי ותפילותיי איתכם. איראן מנסה לגרור בכוח את האזור להסלמה ונוכח כך עלינו להיות חכמים, מאוחדים, נחושים וחזקים. יש קוים אדומים שלא נאפשר לאויבנו לחצות אותם.

מטוס שלנו הופל וזה בהחלט לא נעים ואף כואב מאוד אבל מי שטרם הבין מלחמה איננה משחק כדורגל שהאוהדים מבקשים מקבוצתם נצחון על האפס. תפקידו של צה"ל להגן על האזרחים ולהכריע את האויב, ולצערנו במאבק על עצמאותנו חיילים עלולים להיהרג ולהיפצע, וכן גם מטוסים עלולים להיפגע כשהם יוצאים למשימתם. ככה זה עובד למי שלא הבין. האויבים שלנו צופים בנו ויש חשיבות עצומה להוכיח את חוסננו הלאומי והציבורי.

בעבר ישבתי בוועדת החוץ והביטחון, ואף הייתי יו״ר ועדת המשנה למוכנות צה״ל, מה שנתן לי את האפשרות לעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות והמוכנות הצבאית. לאחר שנרגע מאירועי אתמול, זהו חלון הזדמנויות בו אנו חייבים להפיק את מלוא הלקחים. איך זיהו את המל״ט, על ההחלטה להפילו רק לאחר שכבר שהה כדקה וחצי מעל שטח ישראל (אולי רצו שיחדור ורק אז להפילו) ולבדוק לעומק את הטכנולוגיה שלו. אבל מעל לכל לתחקר היטב את ירי הטילים לעבר מטוסינו - איזה סוג טילים אלו, האם ידענו על קיומם והכמויות שלהם? האם יש לנו יכולות קיימות להתגונן מולם או שנדרש מאתנו לשפר את היכולות הקיימות כפי שהיה במלחמת ההתשה/מלחמת יום הכיפורים - הפקת לקחים יוצאת מהכלל שבאה לידי ביטוי ביכולותינו במלחמת לבנון הראשונה.

לא נדרשנו לאירוע חריג זה כדי להבין שיש מצב שהמלחמה הבאה תהיה בחזית צפונית אחודה לסוריה ולבנון, זה הרי לא הולך להיות משחק ילדים, אין ספק שזו הייתה קריאת השכמה מהדהדת -אירן זה כאן!

איתן כבל,
0 תגובות