סרן י' נפגש עם מחלציו

י' כמעט איבד את חייו בהתנגשות חזיתית בין רכבו לטרנזיט.

התאונה אירעה ב־12 בפברואר 2017. י', אז קצין בדרגת סגן, התנדב להסיע חיילת מבסיס בירנית שעל גבול הצפון לבסיס פיקוד צפון בצפת. לנסיעה הצטרף חייל נוסף. בסביבות 16:30, מעט לפני הכפר גוש חלב שבגליל העליון, אירעה התנגשות חזיתית בין הרכב שבו נהג לבין טרנזיט שהגיע ממול. כתוצאה מהתאונה נפצע י' באורח אנוש. החייל והחיילת שהיו עימו נפצעו באורח קשה, אחד מנוסעי הטרנזיט נפצע באורח בינוני ועוד חמישה נוסעים נפצעו קל. 
שנה בדיוק אחרי תאונת הדרכים שבה נפצע באורח אנוש, סגר בשבוע שעבר סרן י' מעגל, כשחזר לראשונה לזירה שבה נמצא עם פציעה רב־מערכתית ומחוסר הכרה בתוך רכב צבאי, ופגש את לוחמי האש ואת אחד הפרמדיקים שהצילו את חייו.

בסיום הפגישה עם צוותי ההצלה נשא י' ברכה על הנס שקרה לו. רונן גרינשפון, מתחנת הכיבוי בצפת שהיה ממחלציו של י', סיכם: "אני עשר שנים בכב"ה וזאת הפעם הראשונה שבה אני פוגש מישהו מהנפגעים הקשים בתאונות. בדרך כלל אני לא רוצה לזכור את המראות הקשים של הזירות הללו". עוד הוסיף כי הפעם, בניגוד למקרים קשים אחרים, יספר על החוויה המרגשת לאשתו ולילדיו. "כשראיתי את י' לכוד ברכב המרוסק לא האמנתי שייצא מזה", אמר, "לראות אותו עכשיו עומד על הרגליים, מדבר, מחייך - נותן לי הרגשה של ניצחון וגאווה במקצוע שבחרתי בו".

גיל קידרון,
0 תגובות