אני מרחם על מפכ"ל המשטרה

אני מרחם על מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך. כי אני מאמין שסופו יהיה כמו סופם של כל המזרחים שמנסים למצוא חן בעיני השמאלנים-האשכנזים. זה יהיה סוף מצחיק או עצוב, אבל בטוח שלא מכובד.

זה לא קשור בכלל לשאלה אם יוגשו המלצות להעמיד את נתניהו לדין, ומה ייצא מההמלצות האלה. זה קשור למשהו עמוק יותר בהוויה הישראלית, שצריך חושים חדים מאוד כדי לשים אליהם לב. זה קשור לכך שיש באופן כללי משהו בזוי לנסות למצוא חן בעיני האשכנזים והשמאלנים כשאתה מזרחי ולא שמאלני – ואלשיך הוא לא אשכנזי ולא שמאלני, ולא יעזור לו שום דבר בעניין הזה.

ומהי כיום הדרך האולטימטיבית למצוא חן בעיני האשכנזים והשמאלנים, כלומר בעיני האליטות הישנות, המחזיקות עדיין בהון הסימבולי בארץ, כלומר בתקשורת ובכל מה שמשדר יוקרה ומעמד גבוה? הדרך האולטימטיבית לכך היא להבטיח לאשכנזים והשמאלנים שהנה הנה הם עומדים להיפטר מראש הממשלה בנימין נתניהו.

אבל יש מכשול אחד בדרך להתבוללות של המזרחי בתרבות האשכנזית-השמאלנית. והמכשול הזה הוא הקפריזיות הכרונית של התרבות הזאת. וגם זה דבר שצריך חושים חדים כדי לשים אליו לב, או ניסיון חיים עשיר בתחום הזה, כמו שיש לי למשל. אי אפשר לצפות לנאמנות ולחברות-אמת בתרבות של השמאלנים-האשכנזים. מצטער מאוד לבשר לך זאת, האדון אלשיך. אני יכול לשבת אתך, אם אתה רוצה, ולספר לך עד כמה התרבות השמאלנית-האשכנזית מבוססת על בוגדנות. כלומר על עקרונות אוניברסאליים כאילו, שאותם שמים לפני הנאמנות והחברות.

זה לא שאצל המזרחים אין עקרונות. אבל יש שיקול דעת ויש העניין של הכבוד האנושי הבסיסי וזה שלא יפה לבייש אנשים בפומבי. על פי הקודים של ההתנהגות המזרחית, כשאתה עומד ופוגע בכבודו של מישהו מכובד, או מישהו שהעם בכללותו רוחש לו כבוד, אתה מבזה בעצם את עצמך ומציג את עצמך כאדם שלא ראוי שיכבדו אותו.

זה כל הסיפור של אלשיך המסכן. הוא מנסה לעבוד על פי הקודים של התרבות האשכנזית-השמאלנית. כלומר, להעמיד את העקרונות המופשטים של הצדק והמוסר לפני הכל, גם לפני הכבוד לראש הממשלה. וזאת טעות חמורה. אם יש לך, האדון אלשיך, משהו להגיד לראש הממשלה, תגיד לו אותו בפרטי, או כשיבוא הרגע להגיד אותו רשמית. ואל תזרוק רמזים מלוכלכים לעיתונאים מתוך תקווה שככה תמצא חן בעיני האליטות האשכנזיות-השמאלניות.

הרי גם אם תנסה להיראות כמפכ"ל הישר והיעיל ביותר בעיני האשכנזים-השמאלנים, הרי ברגע שכבר לא יצטרכו אותך, יתחילו להוציא עליך את הלכלוך. יגידו שאתה דוס – פשע חמור בעיני השמאלנים-האשכנזים. יגידו שהיית מתנחל – פשע חמור לא פחות בעיניהם. שהיית בשב"כ, ובשב"כ כידוע עושים לפעמים דברים לא יפים לערבים, אהובי נפשם של השמאלנים-האשכנזים. חכה חכה.

הסופר הצרפתי אלבר קאמי – שהיה יליד אלג'יר והבין קצת בקודים מזרחיים, ולכן היה גם שנוא על רבים בשמאל הצרפתי - אמר: אם אני צריך לבחור בין הצדק לבין אמא שלי, אני בוחר באמא שלי. אז בשינוי קל של המשפט המפורסם הזה אני אומר: אם אני צריך לבחור בין הצדק של אלשיך לבין ראש הממשלה שלי, אני בוחר בראש הממשלה שלי, בנימין נתניהו, נרו יאיר.

איך אפשר לפקפק בכלל בגדולתו של נתניהו? הרי כולם כחגבים לעומתו. ובעזרת השם, מכיוון שנכנס אדר, יחבשו לאדון אלשיך את כובע הליצן בחג הפורים הבא עלינו לטובה, החג שבו הפר אלוהים בעבר הרחוק מזימה שפלה שבאה לפגוע בעם ישראל. ואלוהים, אם רק ירצה, ימשיך ויפר גם מזימות דומות בעתיד.

בני ציפר,
0 תגובות