אפס המעשה של האו"ם

לכל המומחים שיודעים בוודאות שנתניהו תיכנן את המהלך הבוקר בגלל ההמלצות המתגבשות ולכן זחל מתחת לגדרות הסוריות, התגנב לבסיס ליד תדמור ושלח מל"ט אירני כדי שנפיל אותו, נפציץ בתגובה את בסיס השיגור נחטוף אש נמ נאבד F16 ונפציץ עוד 12 מטרות - אני חושב שאתם מברברים.

וסתם להזכיר: 

אפס המעשה והחידלון המוחלט של האו"ם לאכוף על איראן (באמצעות צבאה הקדמי חיזבאללה) את הסכם 2006 וכל ההחלטות בנוגע להפסקת התחמשות החיזבאללה, יחד עם המלחמה האזורית הגדולה המתחוללת כאן מאז קרסה עירק של סאדאם ואשר הגיעה לגבולנו מאז האביב הערבי", מחייבים את צה"ל ליטול יזמה בעת חציית קווים אדומים שהוא מגדיר.

וסתם להזכיר פעם שנייה: הכלה של הפרות קווים אדומים ללא תגובה כמו שלמדנו בתעלת סואץ ב71 עד 73, ובגבול הצפון בשנים 2000 עד 2006- נגמרת בבכי. בכי גדול.

כי ההכלה הזו איננה מביאה להחלדת טילים, איננה מביאה לקבלת תורתו של מהטמה גנדי, אלא להפעלת נשק בתנאים נוחים הרבה יותר לאויב מתי שמתאים לו.

וכן, 
ייתכן ותהיה מלחמה מתישהו בזמן הקרוב.
במלחמה כזו, על פי כל הסימנים, יכסה מערך טילי צפוף של האויב את כל ישראל וייגרם לכולנו נזק כואב בחיי אדם וברכוש לתקןפה מסוימת.
גם היתרון הטכנולוגי שלנו אינו יכול למנוע פגיעה כזו בנקודות תורפה בעורף שלנו, בנו.

המסקנה איננה לבכות את מלוא גורלנו וגם לא לדרוש מנתניהו לא לעשות כלום.

היא דורשת היערכות והכנת תיקי מגירה להתמודדות עם הנזקים שיווצרו, להתכומנן פסיכולוגית, נפשית, ולשפר את היכולת למתן מכה צבאית מכרעת ככל הניתן.

לכן תקיפה ופגיעה ביכולות אסנטרטגיות והפרת קוים אדומים- חיונית ואני תומך בה בכל לב..

נתניהו כפי שלמדנו משנות שלטונו אינו אדם השש אלי קרב בפועל, וממילא ברור לכל- גם לו- ששום מהלך צבאי לא ימנע השלמת החקירות והגשת ההמלצות בעניינו.

התיעוב לנתניהו ואורחותיו האישיות וההתנהגותיות, שהוא דווקא מובן על רקע התנהלותו האישית, אינה צריכה לבלבל אותנו:

ישראל חייבת לפעול לטובת בטחונה באופן צבאי ורציף.

האיום האירני והחמאסי איננו קשור ל"כיבוש", והצורך לפעולה אנו קשור לשחיתות אישות של מנהיג זה או אחר.

האיום הזה קשור לאי קבלה עקרונית שלנו בזמן הזה, לאי לגיטימציה של הקיום היהודי ריבוני במרחב הזה.

 

דני זמיר,
0 תגובות