נתניהו: המדיניות ברורה לחלוטין

לאחר התייעצויות עם שר הביטחון והרמטכ"ל, אומר ראש המממשלה כי המדיניות ברורה לחלוטין: ישראל תגן על עצמה מפני כל התקפה ומפני כל ניסיון לפגוע בריבונות שלנו.

נתניהו אומר: "איראן עשתה ניסיון כזה. היא הפרה את הריבונות שלנו, היא החדירה כלי טיס שלה לשטחה של ישראל משטח סוריה. חיל האוויר הפיל את כלי הטיס הזה, ופגע במרכז השליטה והבקרה ששיגר אותו. ישראל גם תקפה בעוצמה מטרות איראניות וסוריות אחרות שפעלו נגדנו. זוהי גם הזכות שלנו וגם החובה שלנו ואנחנו נמשיך לממש אותן ככל שיידרש. שאף אחד לא יטעה בכך". 

נתניהו שוחח עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הוא אומר: "חזרתי באוזניו על זכותנו וחובתנו להגן על עצמנו מול התקפות עלינו משטח סוריה. סיכמנו שהתיאום הביטחוני בין הצבאות שלנו ימשך.

נתניהו שוחח גם שוחחתי גם עם מזכיר המדינה האמריקני, רקס טילרסון, גם על ההתפתחויות של היממה האחרונה ועל התפתחויות נוספות באזור.

נתניהו אומר: "אני מבקש להבהיר - פניה של ישראל לשלום, אך נמשיך להגן על עצמנו בנחישות מול כל התקפה נגדנו ומול כל ניסיון של איראן להתבסס צבאית נגדנו בסוריה או בכל מקום אחר".

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אמר: "האיראנים חוצים קווים אדומים ומשחקים באש, הנוכחות האיראנית בסוריה מהווה איום לא רק על ישראל אלא על האזור כולו. ישראל תאכוף את הקווים האדומים שלה. על כל הגורמים האזוריים והבינלאומיים לעבוד ביחד כדי לבלום את איראן מהתבססותה בסוריה ותמיכתה בחיזבאללה".

שר הבינוי יואב גלנט אמר: "איראן היא אויב מסוכן. מדינת ישראל לא תסבול התגרויות ולא תשב בחיבוק ידיים נוכח ניסיונות הפרת הריבונות הישראלית. צה"ל הגיב בעוצמה לחדירת כלי הטיס לשטח ישראל, וימשיך לעמוד איתן אל מול הפועלים נגדנו".

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח עם הטייס שנפצע באורח קל לאחר שמטוסו נפגע מאש נ"מ של סוריה והתרסק בגליל.

ריבלין אמר לטייס: "אני מאמץ אותך ואת חבריך אל ליבי ומקווה כי אוכל לפגוש בך בקרוב. אתם והטייסת כולה הוכחתם שלא חוזרים עד שלא מבצעים ואני מודה לאל יחד עם העם כולו, ששבתם". 

צה"ל פרסם תמונות של שברי המל"ט האיראני והבסיס הסורי ממנו הוא שוגר:

אורי רבינוביץ ויוני נעימי,
0 תגובות