מה יש לך מנשים?

שלום לך... קלנר מהמכינה בעלי-(אינך ראוי שאכבד אותך בשם רב, כי כל דבריך הם חילול השם),

אני שואל אותך, מה יש לך מנשים? למה הן כל כך מפחידות אותך? מה התחולל במחשבתך כשאמרת: "אם יש ראש ממשלה אישה היא מוטציה. מנכלית? בחורילה" או "עושים להן העדפה מתקנת באוניברסיטה אבל הן לא יוצאות גאונות גדולות"? מה כואב לך ולאותם המתכנים רבנים שאתם מאבדים כל רסן כשמדובר בנשים?

האמת, אפשר להבין את הפחד של קלנר וחשוכים שכמותו, שהמציאות עליה עמלו כ״כ קשה ושהתקיימה במשך שנים כה רבות מתמוטטת להן מול העיניים. יום בהיר אחד קמו אותם "רבנים" ונוכחו לדעת שנשים אינן רק בובות ענוגות שסורגות כיפות ואופות חלות, אלא בנות אדם חזקות וחכמות שמשתלבות ביותר ויותר מוקדי כוח ומשרות בכירות וכל זה בהיותן עדיין הדומיננטיות ביותר בגידול הילדים ותחזוקת הבית.

ואם כבר בקטע של השוואות - הנשים שאני נפגש איתן בעבודתי בכנסת הן מקצועיות, חריפות, יסודיות וחרוצות - במקרים רבים פי עשרות מונים מעמיתיהן הגברים.

ברוך השם יש לנו ארבע בנות מדהימות שטובות ממני בכל פרמטר שהוא ואין לי שום בעיה להודות בזה, ההפך, זה מסב לי גאווה.

תראו את התמונה כאן, היא צולמה במפגש שקיימתי השבוע בכנסת עם תלמידי כיתה יב' מקרית ארבע. קיימנו דיון לעילא ולעילא - כל הסוגיות הבוערות בחברה הישראלית. מיחסי דת ומדינה ועד עתיד יהודה ושומרון כולל סוגיות כלכליות-חברתיות מהמעלה הראשונה. הייתי גאה בהם על הרהיטות, החוכמה והידע אבל כמה חבל ומקומם שנערים נבונים שכמותם מורעלים על ידי אנשים כמו קלנר, אליהו ולוינשטיין.

לצערי, רוחות רעות מנשבות בציונות הדתית. כאחד שגאה שגדל והתחנך בישיבה התיכונית מדרשיית נעם בפרדס חנה כתלמידו של ראש הישיבה הרב הגאון יהושע יגל זצ״ל, שמעטים הצליחו כמוהו לעצב את דמותי, ממש מתבייש שכך מוצגת היהדות. הסערות וההתבטאויות הקיצוניות של הרבנים הללו בתקופה האחרונה מחייבים אותנו להוות משקל כנגד אותם רוחות רעות - לומר בקול ברור שיש יהדות אחרת שאינה נראית כמו שהיא מוצגת על ידם.

ולכם, הנערים איתם נפגשתי השבוע וכל בני הציונות הדתית אני קורא לקחת את הכוח לידיים שלכם ולא להגיע להרצאות ולשיעורים של אותם רבנים המתחזים לאנשי חינוך ולהראות לכולם שאתם באמת האנשים הערכיים והמצוינים שאנחנו יודעים שאתם.

ח"כ איתן כבל,
0 תגובות