נתניהו: "זו לא התקפה אישית"

ראש הממשלה מגיב למתקפות עליו אומר שאין שכאן שום התקפה אישית, לא על המפכ״ל ולא על אף אחד אחר. הוא אומר שהשאלה האמיתית היא טוהר החקירה והדרך היחידה לברר אותה היא על ידי חקירה אובייקטיבית, בלתי תלויה ומהירה.

נתניהו אומר: "דמיינו איך הייתם מרגישים אם חוקרי המשטרה שמנהלים חקירה נגדכם היו טוענים שהפעלתם חוקרים פרטיים נגדם ונגד משפחותיהם.

האם חוקרים שחושבים שהנחקר עוקב אחריהם, או שולח מתלוננת על הטרדה מינית כנגד ראש היחידה שלהם, יכולים לעשות את מלאכתם באופן אובייקטיבי?

ומה זה אומר על ההמלצות שלהם?"

נתניהו אומר על דברי המפכ"ל: "לא אנו הזמנו את הראיון ב״עובדה״, לא אנו שמנו מילים בפיו של איש, ולא אנו קבענו את עיתוי הראיון בסמוך לפרסום ההמלצות. הטענות שהושמעו הן חמורות והן צריכות להדיר שינה מעיני כל אדם הגון. צריך לחקור את האמת ומייד. גילוי האמת וההקפדה על טוהר החקירה לא יחלישו את משטרת ישראל. להפך, הם רק יחזקו אותה ואת שלטון החוק"

ראש הממשלה התייחס לדברי מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, על כך שחוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים שמעורבים בתיקי החקירה נגדו.

נתניהו אמר: "מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו רה״מ נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו. מזעזע לגלות שהוא גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית. איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו? כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים? 

בריאיון לאילנה דיין ב"עובדה" אמר אלשייך כי חוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים שמעורבים בתיקי נתניהו, והם נשכרו על ידי גורמים רבי כוח.

אלשייך אמר: "אמרתי שאלו גורמים רבי כוח, מפני שבסוף אנחנו יודעים מי הגורמים האלה וככל הנראה מישהו צריך לשלם להם. לכן זה מאוד הפריע לנו".

על השאלה מדוע הנשוא לא נחקר השיב אלשייך: "לא תמיד זה משרת כרגע את החקירה המרכזית שלנו. יש סיטואציה שבה לא נוח לנו לחקור משהו מסוים כדי לא להפריע או לזהם חקירה אחרת. הרגשתי שאסור שחוקר יופעלו עליו לחצים חיצוניים דרך המשפחה שלו. לכן הגבתי ציבורית, וזה נפסק. אני מדבר על עובדות, לא על שמועות. לכן יצאתי ציבורית. חשבתי שמספיק להגיד שזה לא קביל, וזה נפסק".

לשאלה כיצד ירגיש אם ייזכר כמפכ"ל שהפיל ראש ממשלה מכהן.השיב: "זה לא עושה לי את זה, אבל זה תפקידי. המשטרה לפעמים נוברת בכול מיני מקומות לא נעימים. זה לא תענוג גדול להיות בחדר המיון של החברה הישראלית. לפעמים זה לא נעים. אני רוצה להאמין שהמטרה של המינוי שלי לא הייתה מטרה לא ראויה".

אלשייך הוסיף: "כשיתפרסמו סיכומי החקירה, יהיה מי שיופתע. אני מכיר כל מילה מהעדויות בחקירת נתניהו".

קודם לכן התייחס לפרסום המלצות המשטרה בתיקים 1000 ו-2000, שבהם הוא חשוד בעבירות של מרמה, שוחד והפרת אמונים.

נתניהו אומר: "רבים שואלים, מה יהיה? אז אני רוצה להרגיע אתכם: לא יהיה כלום, כי אני יודע את האמת. מדינת ישראל היא מדינת חוק. החוק אומר שמי שקובע אם יש ראיות לכאורה נגד ראש הממשלה, זה היועץ המשפטי לממשלה והוא מתייעץ עם פרקליט המדינה. פרקליט המדינה אמר רק לאחרונה בכנסת שכמחצית מהמלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום. אז אל תהיו במתח: המלצות יהיו, שלטים בנוסח ״ביבי אשם עד שתוכח חפותו״ גם הם יהיו, לחצים פסולים - גם הם יהיו. אבל אני בטוח שבסופו של יום הגורמים המשפטיים המוסמכים יגיעו למסקנה אחת, לאמת הפשוטה: אין כלום".

.

אורי רבינוביץ,
0 תגובות