"הרמיזות האלה כל כך חמורות שנדרשת מיד חקירה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים אתמול בערב שיח פתוח עם מנכ"לים ומנהלים בכירים בהייטק הישראלי.

הוא התייחס לפרסום המלצות המשטרה בתיקים 1000 ו-2000, שבהם הוא חשוד בעבירות של מרמה, שוחד והפרת אמונים.

נתניהו אומר: "רבים שואלים, מה יהיה? אז אני רוצה להרגיע אתכם: לא יהיה כלום, כי אני יודע את האמת. מדינת ישראל היא מדינת חוק. החוק אומר שמי שקובע אם יש ראיות לכאורה נגד ראש הממשלה, זה היועץ המשפטי לממשלה והוא מתייעץ עם פרקליט המדינה. פרקליט המדינה אמר רק לאחרונה בכנסת שכמחצית מהמלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום. אז אל תהיו במתח: המלצות יהיו, שלטים בנוסח ״ביבי אשם עד שתוכח חפותו״ גם הם יהיו, לחצים פסולים - גם הם יהיו. אבל אני בטוח שבסופו של יום הגורמים המשפטיים המוסמכים יגיעו למסקנה אחת, לאמת הפשוטה: אין כלום".

ראש הממשלה התייחס לדברי מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, על כך שחוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים שמעורבים בתיקי החקירה נגדו.

נתניהו אמר: "מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו רה״מ נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו. מזעזע לגלות שהוא גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית. איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו? כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים? 

בריאיון לאילנה דיין ב"עובדה" אמר אלשייך כי חוקרים פרטיים אספו מידע נגד קצינים שמעורבים בתיקי נתניהו, והם נשכרו על ידי גורמים רבי כוח.

אלשייך אמר: "אמרתי שאלו גורמים רבי כוח, מפני שבסוף אנחנו יודעים מי הגורמים האלה וככל הנראה מישהו צריך לשלם להם. לכן זה מאוד הפריע לנו".

על השאלה מדוע הנשוא לא נחקר השיב אלשייך: "לא תמיד זה משרת כרגע את החקירה המרכזית שלנו. יש סיטואציה שבה לא נוח לנו לחקור משהו מסוים כדי לא להפריע או לזהם חקירה אחרת. הרגשתי שאסור שחוקר יופעלו עליו לחצים חיצוניים דרך המשפחה שלו. לכן הגבתי ציבורית, וזה נפסק. אני מדבר על עובדות, לא על שמועות. לכן יצאתי ציבורית. חשבתי שמספיק להגיד שזה לא קביל, וזה נפסק".

לשאלה כיצד ירגיש אם ייזכר כמפכ"ל שהפיל ראש ממשלה מכהן.השיב: "זה לא עושה לי את זה, אבל זה תפקידי. המשטרה לפעמים נוברת בכול מיני מקומות לא נעימים. זה לא תענוג גדול להיות בחדר המיון של החברה הישראלית. לפעמים זה לא נעים. אני רוצה להאמין שהמטרה של המינוי שלי לא הייתה מטרה לא ראויה".

אלשייך הוסיף: "כשיתפרסמו סיכומי החקירה, יהיה מי שיופתע. אני מכיר כל מילה מהעדויות בחקירת נתניהו".

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו. הרמיזות של המפכ״ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שרה״מ שלח חוקרים - ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה".

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט אמר בהופעה פומבית ראשונה מאז שחרורו מהכלא בכנס לזכרו של אריק שרון בבית התפוצות כי הוא מאחל לראש הממשלה שיסיים את תפקידו מהר ובדרך נאותה, אבל לא מייחל לרעתו ברמה האישית.

אולמרט התייחס להתנגדותו להוציא לפועל את עסקת שליט בזמן כהונתו: "מדינה לא הולכת למלחמה ולא מסכנת את צבאה וחייליה כדי לשחרר חייל אחד. זה לא נכון לעשות את זה".

יוני נעימי,
0 תגובות