"אנחנו ערוכים לכל תרחיש"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הקבינט המדיני-ביטחוני סיירו ברמת הגולן (בתצפית בהר אביטל), וקיבלו סקירות מפי הרמטכ"ל, מפקד פיקוד הצפון ומפקד עוצבת הבשן.

הסיור הוא במסגרת העמקת ידע לחברי הקבינט ונעשה כחלק מ"העמקת בסיס הידע לשרים".

הסיור כלל תצפית וסקירות ביטחוניות, זאת על רקע החשש מהתבססות איראן בסוריה וניסיונות להקמת מפעלי טילים מדויקים בדרום לבנון. 

 נתניהו אמר: "אני מסיים עכשיו סיור שערכנו הבוקר בפיקוד הצפון עם חברי הקבינט. אני מתרשם מהעבודה הגדולה שצה"ל עושה כאן כדי להגן על גבולותינו ולהגן על מדינתנו. פנינו לשלום, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו. באותה מידה הבטחתי לאלמנה של הרב רזיאל שבח ז"ל שאנחנו נבוא בחשבון עם רוצחו. אני רוצה לשבח את השב"כ, את הימ"מ ואת צה"ל שעשו בדיוק את זה. כך יהיה גם עם הרוצח המתועב של איתמר בן גל ז"ל. כולנו עם המשפחה, כולנו עם האלמנה".

על חיסול המחבל שביצע את הרצח בחוות גלעד אמר ראש הממשלה: "אני מברך את כוחות הביטחון על הפעולה הנחושה והמורכבת שביצעו הלילה לתפיסת המחבל שבסופה חוסל. לפני כמה ימים אמרתי לאלמנתו של הרב רזיאל שבח ז"ל שנגיע אל המרצחים והלילה המשימה הושלמה. כוחות הביטחון יגיעו אל כל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ונמצה עמם את הדין. כך גם יהיה עם המרצחים של הרב איתמר בן-גל".

.בתוך כך, בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום את דינם של חמישה מתושבי הכפר רג'ר שבצפון שהתכוונו לבצע פיגועים במקומות הומי אדם בחיפה ובצומת גולני. החמישה תכננו לבצע את הפיגועים באמצעות מטענים רבי עוצמה שהוברחו מחיזבאללה.

דיאב קמהוז נידון ל-14 שנים בפועל, אחיו יוסף וגמיל קמהוז נידונו לשלוש שנים, קרוב משפחתם מוחסאן קמהוז נידון גם הוא לשלוש שנים בפועל וממדוח אברהים נידון לשנתיים בפועל. הנאשם המרכזי דיאב קמהוז הואשם בסעיפים של סיוע לאויב בעת מלחמה, מגע עם סוכן חוץ, עבירות נשק וקשירת קשר לביצוע פשע.

אופיר בראשי,
0 תגובות