איתמר בן גל נרצח בפיגוע דקירה באריאל

צילום: יצחק מלמד

איתמר בן גל תושב ההתנחלות הר ברכה בן 29 נרצח בפיגוע דקירה באריאל.

בן גל, אב לארבעה ילדים בגילאי שנה עד שבע, עבד כמחנך בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל ולימד גם בישיבה ביישובו. הוא נשוי זה שמונה שנים למרים, מורה אף היא.

הפיגוע אירע בטרמפיאדה בכניסה לאריאל, כשמחבל דקר את בן גל וניסה להימלט. בן גל התפרץ לכביש, דפק על דלת אוטובוס שחלף במקום וצעק לנהג "פיגוע, דקרו אותי". לאחר מכן התמוטט ואיבד את הכרתו. צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים בילנסון שם נקבע בהמשך מותו.

הוא היה בדרכו לביתו בחזרה מעבודתו ותכנן להגיע לברית של בנה של גיסתו. 

היום בשעה 10:00 בבוקר יובא למנוחות ביישובו.

שר המדע אופיר אקוניס אומר: "חיית אדם פלשתינית רצחה את איתמר בן גל הי״ד. ישראלי צעיר שרק החל את חייו ונרצח על ידי החיה הדו רגלית המוסתת באופן שיטתי וממוסד על ידי ״ההנהגה״ הפלשתינית. דינו של המחבל: מוות. לכן הצבעתי בעד חוק עונש מוות למחבלים".

שר התחבורה ישראל כץ אומר: "שר הביטחון ליברמן עוסק בגיוס כספים לטובת החמאס בעזה "כדי למנוע משבר הומניטרי". נשקלת אפילו האפשרות לממן את הסיוע על חשבון מדינת ישראל! אני חושב שזה אבסורד ומציע דרך אחרת: תוכנית "האי-פרדות מעזה". להשתחרר מהאחריות, תוך שמירת הביטחון".

מאיר אביגזר תושב היישוב כותב: "המפגש האחרון שלי עם הרב הקדוש איתמר בן גל הי"ד היה לפני ארבעה חודשים - בסוכות האחרון. זכיתי לראשונה לעלות להר הבית במסגרת משלחת גדולה מהר ברכה. עוד יותר זכיתי להיכנס להר תחת הדרכתו של הרב בן גל. בכניסה להר הבית, על הגשר, ממש לפני שער המוגרבים, צילמתי את הרב איתמר בן גל מסביר לחברי הקבוצה את 5 המצוות החשובות שאנו מקיימים כשאנו עולים להר הבית. כעת צפיתי והאזנתי שוב. ללא ספק הדברים שנאמרו על ידי הרב בן גל מקבלים כעת משמעות אחרת - מרגשת ומרוממת פי כמה. עבורי - זו צוואתו. שנזכה".

אופיר בראשי,
0 תגובות