"מנסים לסתום לנו את הפה"

לא רק אורן חזן: היום הכנסת תצביע על הערעור של חברת הכנסת סתיו שפיר מהמחנה הציוני נגד הניסיון להשעות אותה.

שפיר אומרת:"הם מנסים לסתום לנו את הפה. ח״כ מיקי זוהר החתים עשרים חברי כנסת מהקואליציה על דרישה להשעות אותי לחצי שנה מכל הדיונים בכנסת כולל ועדת השקיפות שאני עומדת בראשה, כי דיברתי על המעשים שהוא עשה נגד האינטרס הציבורי. מעשים שיש להם הגדרה אחת: שחיתות. סתם לשם השוואה, כשאותו מיקי זוהר התנפל בצעקות על הורים שכולים בוועדה לביקורת המדינה, הוא לא הושעה מהכנסת אפילו ליום אחד. אבל למה קראתי לו מושחת?

בגלל שיזם שלושה דיונים בוועדה לצדק חלוקתי שבראשותו על "כרמי גת" שכונה בה הוא ואשתו מחזיקים 5 יחידות דיור בשווי מיליוני שקלים.

בגלל 40 מיליון השקלים של כספים קואליציוניים שסחט מהממשלה כדי לחלק אותם - ללא שקיפות או פיקוח - "למי שמתחשק לו".

בגלל התמיכה שלו בחוק ההמלצות, או כמו שהוא עצמו הסביר: ״רצינו להגן על שמו הטוב של נבחר ציבור ספציפי, שהוא ראש הממשלה. חברי למפלגה טעו בכך שלא אמרו את זה מהיום הראשון״.

שפיר אומרת: "בגלל כל הדברים האלה, ורבים אחרים, קראתי לח״כ זוהר ״מושחת״. אני לא לבד בקביעה הזו: ועדת האתיקה עצמה קבעה שהוא "הפר את כללי האתיקה המחייבים את חברי הכנסת להימנע ממצב של ניגוד עיניינים", מבקר המדינה כתב שזוהר "פעל תחת ניגוד עניינים" כשבתפקידו כסגן ראש עיריית קרית גת דאג להעביר מיליוני שקלים לעמותה שהוא בעצמו הקים, והיועץ המשפטי של האוצר האשים אותו ב"כריכה פסולה בין העברה תקציבית בעלת אינטרס ציבורי לבין נושא שיש לו עניין אישי בו".

כל זה נשמע הגיוני כשנזכרים שזוהר הוקלט בשנה שעברה צורח בדיון על התקציב שכל מה שמעניין אותו זה "נטו מיקי זוהר". למה? כי לא הסכימו להקציב לרשותו 120 מיליון שקלים מהכסף של הציבור כשלא הסביר לאיזו מטרה הוא רוצה להעביר אותם בכלל.

מי שמפר את הכללים, פועל בניגוד עניינים ומשתמש בכוחו לקדם את האינטרסים האישיים שלו לא צריך לכהן בכנסת.

אבל יודעים מה? אפילו מי שלא חושבים שזוהר מושחת צריכים להתקומם עכשיו נגד אלה שמנסים לסתום לי ולחבריי את הפה.

זה לא רק ויכוח על הזכות שלי לעשות את העבודה שלי ולייצג את האנשים שבחרו בי לכנסת. בשנים האחרונות עצרתי שחיתות בוועדת הכספים במיליארדי שקלים. הבאתי ביחד עם ציבור גדול לשינוי ענק בדרך שבה מתנהל תקציב המדינה.

נכון, זה קשה, אבל אפשר להילחם בשחיתות. אנחנו מוכיחים את זה יום יום, בכנסת ומצעדות הענק ברחובות. אבל אי אפשר להילחם בשחיתות מבלי שנהיה מסוגלים להגיד את האמת!

אם מכונת ההשתקה המופרכת הזו תצליח להשעות אותי מהכנסת, תיפגע הזכות והחובה שלנו - חברי האופוזיציה - לבקר את השלטון ולומר לכם את האמת. תיפגע הזכות שלכם לדעת. שיהיה ברור: הניסיון להשתיק אותי הוא חלק מרדיפה פוליטית של כל מי שלא מתיישר עם דף המסרים של ראש הממשלה - עשרות אלפי המפגינים נגד השחיתות בפתח תקווה ובשדרות רוטשילד ובירושלים ובכל רחבי המדינה, המשטרה, בתי המשפט, עיתונאים, עמותות וארגונים, וגם האופוזיציה. רק מי שעסוקים בכל כוחם בלהסתיר מכם את מה שהם עושים עם הכסף שלכם יכולים לרמוס ככה את העקרונות הכי בסיסיים של הדמוקרטיה שלנו".

שירי דנון,
0 תגובות