על שפת התהום ...

רק אתמול שמענו איך מסביר ראש הממשלה לאומה בקול מלא חשיבות כיצד הוא ורעייתו חינכו את ילדיהם לכבד כל אדם וכל אישה. ממנו כבר אין לצפות לדבר, הרי הוא יכול לומר זאת ולהניח ששכחנו איך הוא ורעייתו ממשיכים להעסיק את "צלם החצאיות", כאילו שכחנו שבית המשפט כבר הכריע שרעייתו מתעמרת בעובדים ועובדות, כאילו שכחנו שזה הקן בו צמח גידול הפרא שלהם.

רק יום עבר ופתאום הוא מחפש איך להגביל את העיתונות החוקרת, איך להגביל את היכולת שלנו כחברה לחשוף שחיתויות והוא מחפש דרך נוספת שנועדה למנוע מהציבור לדעת כיצד איך הוא ומשפחתו נוהגים בקופה הציבורית. אז היכונו רבותיי - בדרך אלינו חוק פרסונלי נוסף – חוק יאיר נתניהו. רק יום עבר, ושוב מקהלת המלקקים חסרת המוסר מסיטה את הדיון למקום הלא חשוב, שוב מוכיחים לנו שרי ושרות הליכוד והקואליציה, שהם חבורה של עלובי נפש, גמדים רכרוכיים וריקים.

כמנהיגים , מצופה מהם להיות מודל ומופת, לעצב נורמות וערכים לנוער, לדור הבא, לחברה בישראל. במקום זאת הם אפילו אינם משפילים מבט מול ריקבון ערכי ומוסרי המיוצג על ידי ילד מגודל (בן 27) פוחז וריקני, החי על חשבון המדינה. בן סורר, הגורר רכב ממשלתי, נהג ומאבטח, לחצר האחורית של המדינה עליה מופקד אביו. מילה הם לא אומרים על פשיטת הרגל הערכית המיוצגת על ידי המשפחה הזאת ומעדיפים שוב לשלח את לשונם לבוס הגדול , מסיטים את הדיון למקליט ומתעלמים לחלוטין מכל ההיבטים המגעילים, חסרי התרבות והמוסר שמייצג בן התפנוקים המופקר.

אנו נתיניהם, לא זוכים לשמוע מהם אף מילה על כך שנשים אינן חפץ, אינן מטבע עובר לסוחר, אינן מכשיר למימוש תאוות בשרים, אף מילה על כבודן של בנות זוג שאינן מודעות שחברם מתייחס אליהן כמזרן שכונתי ומספסר בגופן כתשלום חובות – אף מילה שאפילו את התאוות הבזויות שלו צריך לממן, אפילו הן לא משולמות מכיסו. כל "מייצגי האלוהים" בממשלתו, שהשקיעו אנרגיה של מדינה שלמה בחוק מרכולים כפוי, לא אומרים מילה על העסקת נהג ומאבטח בשבת ועל המסע הבזוי ברכב ממשלתי ביום הקדוש למקומות חסרי קדושה.

אף דיון לא התקיים באף פורום, על משמעיות האבטחה של גבר צעיר שבוחר להמשיך ולחיות במעון ראש הממשלה. אף גורם רציני לא נידרש לשאלה, האם בהיותו אישיות מאובטחת מותר לו או אסור לו להיכנס למקומות המפוקפקים הללו? אף אחד לא שואל האם שם אין סיכוי לחייו? אין שם גורמים מפוקפקים היכולים לפגוע בו? הוא לא יכול להיקלע לתגרה בהיותו בגילופין? כמה באמת יכול מאבטח, לשמור עליו כשהוא עומד מחוץ לחדר, בו זונה, שאיש לא יודע עליה דבר, עוזרת לאישיות המאובטחת להגיע לסיפוקה?

אם חשבנו עד עכשיו שאנו ניצבים על שפת התהום, באה פרשה זו והוכיחה לנו שמאז עשינו צעד אחד גדול קדימה.....

גדי מאירי,
0 תגובות