תקציב המשרד להגנת הסביבה יגדל בכ-10%

אחרי שהושגו הסכמות, תקציב הבסיס והפעולות של המשרד להגנת הסביבה לשנת 2019 יגדל בכ-10% לכ-400 מיליון שקל. ובנוסף, תוקצבו 3 תוכניות לאומיות חדשות בהיקף של יותר מ-150 מיליון שקל: צמצום ומניעה של זיהום אוויר כתוצאה משריפות בשטחים פתוחים; טיפול במפגעים סביבתיים ביהודה ושומרון וחוצי גבולות; והפיכת ישראל למעצמת טכנולוגיות סביבה.

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין: "אני גאה שגם בתקציב הזה, כמו בתקציב הקודם, הצלחנו לא רק למנוע קיצוצים בתקציב שתכנן משרד האוצר, אלא אף להביא לתוספת דרמטית של התקציבים למשרד להגנת הסביבה - מעל לשליש מגובה התקציב השוטף שלנו. הישג תקציבי זה יאפשר לנו לפתח פרויקטים סביבתיים חשובים לטובת אזרחי ישראל. אני מודה לשר האוצר ולאנשי משרדו על ההבנה, שהשקעה מאסיבית בנושאים הסביבתיים היא צו השעה".

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר: "בשלוש שנים האחרונות הבאנו את המשרד לקדמת הבמה בפעילות הממשלה, תוך השקעה רבה במלחמה בזיהומים וסיכונים סביבתיים, להצלת חיים ושיפור בריאות וצמצום פערים כלכליים חברתיים. תקציב זה הוא המשך לכך. אנחנו מטפלים כיום באינטנסיביות בכל גורמי זיהום האוויר המרכזיים בישראל – תחבורה, אנרגיה ותעשייה – ומוסיפים לראשונה תקצוב לטיפול מערכתי בגורם משמעותי נוסף לזיהום אוויר, שריפות בשטחים פתוחים".

בתמונה: החתימה על ההסכם, הערב. מימין: דנציגר, אלקין; ואריאל יוצר, סגן הממונה על התקציבים. צילום: המשרד להגנת הסביבה

שי טלמור,
0 תגובות