שבוע העבודה יקוצר ל-42 שעות

לראשונה מזה 22 שנה: שבוע העבודה בישראל יקוצר ל-42 שעות.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון הגיעו להסכמות היסטוריות לפיהן שבוע העבודה בישראל יקוצר ל-42 שעות במקום 43, במטרה לשפר את האיזון בין עבודה לפנאי ומשפחה.

בזכות המהלך ששותף לו גם שר העבודה והרווחה חיים כץ, קיצור שבוע העבודה יבוצע ללא הפחתה בשכר, ובין היתר, המשמעות היא שממועד כניסת השינוי לתוקף יגדל ערך השעה למשתכרים משכר המינימום מ- 28.49 שקל ל-29.12 שקל. שר האוצר כחלון אימץ את ההסכמות שהושגו בנושא בין יו"ר ההסתדרות ניסנקורן ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש.

בנוסף לכך סיכמו ניסנקורן וכחלון כי חלק מהפעימות שנקבעו בהסכם המסגרת יידחו ועובדי המגזר הציבורי ייהנו מתוספת של 0.15% כתוספת שקלית עם הסטה לעובדים ברמות השכר הנמוכות. מעתה התוספת הקבועה להסכם השכר תעמוד על 7.9%.

הבנות נוספות שהושגו בין הצדדים קובעות כי במטרה לשפר את הפריון תופעל נוסחה להגמשת הכנסת טכנולוגיות חדשות למקומות עבודה במדינה, תוך שיפור השירות לאזרחים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך על ההבנות ומסר: "דחיית הפעימות נעשתה מתוך תחושת אחריות גדולה לחוסנה הכלכלי של החברה הישראלית ואני שמח כי מהלך זה מאפשר להגדיל במנה נוספת את שכר העובדים במגזר הציבורי, תוך הסטה לחלשים וחיזוק השינוי ההיסטורי שהבאנו בהסכם המסגרת האחרון. אני מודה לשר האוצר משה כחלון ולכל צוות משרדו על השותפות להבנות שמקדמות שינוי חברתי אמיתי".

בהתייחסו לקיצור שבוע העבודה ציין ניסנקורן כי: "העובדים בישראל עובדים הרבה יותר שעות מעמיתיהם במדינות המפותחות, והמהלך לקיצור שבוע העבודה הינו צעד נחוץ לקידום האיזון הראוי בין עבודה לפנאי, תוך יצירת השלכות חיוביות גם על פריון העבודה במשק. ברצוני להודות גם לשר העבודה והרווחה חיים כץ, על מעורבותו ועל פעילותו לקידום צו ההרחבה שבמועד החתימה יחיל את ההסכמות על כל המשק הישראלי"

שי טלמור,
0 תגובות