"לא לפנות למתווכים מול ביטוח לאומי"

חבר הכנסת מיקי רוזנטלאומר שמי שפונה ללבנת פורן, זכותי, עורכי דין ושאר המתווכים המייצגים בפני הביטוח הלאומי - צפוי להקטין משמעותית את סכום קצבת הנכות שיכנס לכיסו.

זו המסקנה מדו"ח ראשון מסוגו שהוגש לכנסת בעקבות "חוק לבנת פורן" שיזם רוזנטל והגביל את שכר הטרחה שגבו מתווכים מקצבאות הנכות של הציבור.

רוזנטל אומר: "המחקר בדק את סכומי הקצבאות שמקבלים נכים שנעזרו בייצוג של עורך דין או חברה למימוש זכויות לבין אלו שפנו בעצמם. התוצאה: המייצגים מצליחים להגדיל את קצבת הנכות של לקוחותיהם בכ-30 שקלים בממוצע לחודש -אבל - שכר הטרחה שהם גובים מהלקוח עומד על כ-330 שקלים בחודש.

בקיצור – בניגוד מוחלט לטענות ולפרסומות הטורדניות של המתווכים, אם תפנו אליהם – תפסידו הרבה כסף שנועד לטיפולים ותרופות. וזה, אחרי שקיצצנו להם בחוק שלי את שכר הטרחה בכ50%!

אנסה להתאפק ולהגיד זאת בנימוס – מדובר בגזלנים מהסוג הנמוך ביותר. הם תרים אחר נזקקים ונכים במצוקה, משכנעים אותם שבלעדיהם יישארו בלי כלום ולבסוף רק מקטינים את קצבת הנכות שמגיעה לכיסכם. הם כמובן נשארים עם נתח שמן ביד.

חשוב מאוד שתסבירו זאת לכל חבר או בן משפחה שצריך לפנות לביטוח הלאומי. חלית? נפצעת? קודם כל - נסו לפנות לביטוח לאומי לבד או היעזרו בשירות החינם של "יד מכוונת", סיוע מעמותה או בן משפחה. אין לכם מה להפסיד".

דדי שי,
0 תגובות