פיגוע ירי בשומרון

פיגוע ירי בשומרון: גבר נרצח הערב (שלישי) בפיגוע ירי בחוות גלעד שבשומרון.

כוחות צה"ל הקימו מחסומים באזור ופתחו במצוד אחר היורה. 

ממגן דוד אדום נמסר שבשעה 20:05 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על ירי לעבר רכב בציר 60 סמוך לחוות גלעד בשומרון. מדיווח ראשוני, חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית חולים מאיר פצוע קשה עם פצעי ירי בפלג גופו העליון.

חובש רפואת חרום במד"א אליישיב רייכנברג סיפר: "יצאתי עם אמבולנס מד"א מהיישוב קדומים הסמוך, הגעתי מהר למקום וראתי בצד הכביש סמוך למעקה הבטיחות רכב פרטי ועליו סימני ירי, בכסא הנהג ישב גבר כבן 35 בהכרה מעורפלת עם פצעי ירי בפלג גופו העליון, אזרחים שגרים ביישוב סמוך ושמעו את הירי הגיעו לסייע, בסיוע כוח רפואה של צה"ל שהגיע מהר למקום הענקנו לו טיפל רפואי מציל חיים והוא פונה לבית החולים כשמצבו קשה".

מדובר צה"ל נמסר שמדובר בירי לעבר אזרח ישראלי שנסע ברכב בסמוך לחוות גלעד. האזרח נפצע באורח קשה ופונה לבית חולים. כוחות צה"ל סורקים במרחב אחר החשודים בביצוע הפיגוע.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שמרון אומר: "מזעזע שהמחבלים מרגישים בנוח לירות באזרחים חפים מפשע. אני רוצה להעביר מסר ברור לאויבינו שלא נכנע לטרור. אני רוצה להודות לכוחות ההצלה והבטחון העומדים על משמרתם. אני וכל עם ישראל מתפללים לרפואתו של הפצוע".

ממועצת יש"ע נמסר: "רק היום פורסמה רשימת התשלומים אותם מעניקה הרשות הפלסטינית למחבלים ולמשפחותיהם. בשנה החולפת שילמה הרשות לאסירים ולמשפחות מחבלים מתאבדים מעל למיליארד שקל במטרה לתמוך בטרור ולהגביר אותו. אנו דורשים מראש הממשלה להפסיק את האווילות הזאת שמקדמת את הטרור במדינת ישראל. אנו סומכים על חיילי צה"ל שיתפסו את המחבלים אשר צריכים לקבל את הדין על מעשיהם". 

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שנסע אחרי הרכב שנפגע אומר: "דם יהודי אינו הפקר! מספר רכבים לפניי על ציר גלעד פיגוע נורא עם תוצאות קשות. עצרנו להגיש עזרה ראשונה וכעת חוזר הביתה. מציאות בלתי סבירה של תת אדם שבא לזרוע הרס".

סמוטריץ' אומר לממשלה: "אדוני שר הביטחון זה חייב להיפסק! הנחה את כוחות הביטחון לפעול ביד קשה! הבהר לפלסטינים שעל כל פעולה כזאת הם ישלמו מחיר יקר".

צילומים: הצלה יו"ש

 

אופיר בראשי,
0 תגובות