ליצמן יוכל לחזור לכהן כסגן שר

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק-יסוד: הממשלה (אצילת סמכות לסגן שר). מוצע לאפשר במשרד שראש הממשלה מכהן בו כשר להאציל סמכויות סטטוטוריות הנתונות לשר לידי סגן שר.

שרת המשפטים איילת שקד הציגה את הצעת החוק וסקרה בין היתר את הסמכויות שיורשה על פי ההצעה שר להעביר לסגנו, בין היתר סגן השר יהיה רשאי לקדם ולהפיץ תזכירי חוק ממשלתיים לענייני משרדו, לחתום על מינויים שהסמכות למנותם הועברה אליו ועוד. השרה שקד הדגישה כי התיקון "אינו משנה את המבנה המשטרי הבסיסי שמבחין בין תפקידו של שר כחבר הממשלה וכממונה על משרד לבין סגן שר המסייע בידי השר, אינו גורע ממעמדו ואחריותו של שר ואינו הופך את סגן השר לשר או לחבר ממשלה".

ח"כ תמר זנדברג "אנחנו עכשיו דנים על החלק השני של הקומבינה, השוחד הפוליטי שהביא כמעט להתפוררות הקואליציה והממשלה. אנחנו כאן חלק ממשחק, השכבות על הגדר ושכפוץ שלך אדוני רה"מ שהשלכת כאן טרור ואימה במטרה לשמר את הכיסא שאתה יושב עליו וכל שאר חברי הקואליציה, האמיצים מבניהם, מקסימום העזו להיעדר."

לשרן השכל אמרה: "האומץ שלך שהופגן מול בית הדין של הליכוד היה חסר כאן הלילה בספסלי הקואליציה."

ח"כ עופר שלח: "סגן השר עוד מעט ליצמן חוגג עכשיו את נצחונו על הממלכתיות הישראלית ועבורו ועבור שולחיו אין דבר עמוק מזה. לאורך כל השנים יהדות התורה לא רצתה שיהיה לה שר כי רבניה מזלזלים ולא מכירים בממלכתיות הישראלית, בשבילם המדינה הזאת היא לא יותר מפריץ שצריך לדון עליו או חמור שרוכבים עליו ליעדי הקהילה שלהם. הם יחגגו את הניצחון הזה עד עפר, עד שהממלכתיות והממשלה ישכבו לרגליהם עד למטה ועכשיו זה הסיבוב של המגף של סגן שר שלא צריך להישבע אמונים, שיקבל סמכות אבל לא את הסמכות שלכם".

ח"כ יאיר לפיד: "ליצמן מייצר לנו את הקומבינה של סגן שר שמתיימר להיות שר אבל הוא בעצם סגן, הסגן של עצמו. זה היה מצחיק אילולא הייתה תלויה בזה מערכת הבריאות, רק שבמערכת הבריאות יש בעיות רציניות וכשהיא תגיע לדיון בשולחן הממשלה אין שר, יש קומבינה. כל החבורה שיושבת פה ממול זוחלת מתוך תקווה שאולי יאפשרו לה להיות עוד 2 דקות ממשלה וקואליציה. כולם מגיעים לליצמן והוא מעיף אותם כמו זבובים. זה היה מצחיק יותר אילולא אזרחי ישראל היו עבדים של הקומבינה הזאת".

ח"כ מיכל בירן: "ליצמן עשה סיבוב על כולנו, גם ההתפטרות שלו הייתה מגוחכת, כפייה דתית מהסוג הכי בזוי והכי מרחיק מהיהדות. על מה שעשה ליצמן במרכולים, בחוק הרכבת ועכשיו, מ שישלם הוא אזרחי ישראל."

ח"כ אורן חזן כינה את יאיר לפיד "חבר כנסת נעדר" שכן לדבריו אינו מגיע כמעט לכנסת ואמר: "אתה חי בסרט ואני מציע שמישהו מסביבתך ייקח סיכה ויפוצץ את הבלון. אתה חושב שאם תעמוד פה  ותפיץ שנאת חינם פעם אחר פעם נגד הח"כים החרדים הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל תקושש כמה קולות? פה זה לא אולפן שישי. פה צריך לשבת על הכיסא ולעבוד למען אזרחי ישראל".

ח"כ איציק שמולי: "יש פה רמיסה נוספת של בית המשפט העליון שקבע שמה שהכנסת עושה זו תועבה. כל מה שחשוב כרגע לקואליציה זו הישרדותה שלה ולאשר את ההצעה הזו שהיא שוחד פוליטי כדי שהיא תוכל לשרוד שבוע נוסף."

שירי דנון,
0 תגובות