"לפני שנה הצטרפתי למפלגת העבודה"

לפני שנה אבי גבאי הצטרף למפלגת העבודה, לאחר שהתפטר מהממשלה.

הוא מספר מה עבר מאז: "לא עשיתי שקר בנפשי. כשהסתמן שליברמן ימונה כשר בטחון אחרי כל פרשיותיו ופרשיות מפלגתו ואחרי הדברים שאמר על נתניהו ונתניהו אמר עליו היה לי ברור שלא אשאר להיות שותף לזה.

נכנסתי לפוליטיקה משום שאני מאמין שיש לנו עם מאד מוכשר ומוצלח שמגיע לו יותר. יותר צדק, יותר שלום, יותר כבוד ויותר פוליטיקאים שרואים את עצמם כמשרתי העם.

לא היה קל להציב מטרה כל כך רחוקה. ראשות מפלגה שרק עתה הצטרפתי אליה אבל האמנתי בחברי המפלגה. שהם מחפשים שינוי ותקווה ויעריכו תכניות מעשיות לחזרה לשלטון.

אני גאה במפלגה שאני עומד בראשה, בחברי וחברות הכנסת ובפעילים בכל הארץ. אני מאמין בכל ליבי שהיא היחידה שיכולה להציב אלטרנטיבה ערכית ולא סינטטית לשלטון הליכוד, לנצח ולהחזיר את ישראל למסלול הנכון.

זה בטח לא הזמן לסיכומי ביניים כי אנחנו רק בתחילת הדרך, אבל כן הזדמנות לדבר אתכם כמו תמיד בגילוי לב.

חצי שנה מאז הניצחון בפריימריז, הבחירה בי לראשות העבודה חוללה זעזוע פוליטי, מפץ של ממש שבא לידי ביטוי בשינוי הרכב הגושים הפוליטיים כמעט בכל הסקרים.

בכל הסקרים של השבועות האחרונים הגוש שלנו מתקרב להיות גוש חוסם והמגמה של מהפך שלטוני בהישג יד, דבר שהיה כמעט מדע בדיוני רק עד לפני מספר חודשים – הופך למציאות. גם המובילות בתוך הגוש עוד תגיע.

יש לנו הרבה מאד יריבים. חלקם אמיתיים ולחלקם משתלם לומר דברים ובמקביל לשלוח אלי סמס מרגיע. אין מה לעשות, זה המחיר של מי שמשבש את הסדר הנוח שבו ברור לכל מפלגה מיקומה ומה הקהל שאליו היא מתכווננת. אני מאמין שאנחנו נהיה רלוונטים ל-90% מהישראלים וזה מפחיד את הפוליטיקאים המנוסים שמחפשים להקשות בכל דרך.

בחודשים האחרונים למדתם להכיר אותי ואת העמדות שלי יותר. לחלקכם נראה ש"שברתי ימינה", לחלק נראה ש"שכחתי את הבייס", אבל האמת היא שאני מבטא היום, כמו מתחילת הדרך, בדיוק את הדברים שאני מאמין בהם. חלקם נשמעים "ימין" כמו חשיבות אחדות ירושלים או הרצון לחפש פתרונות יצירתיים שייתרו פינוי של התנחלויות, חלקם נשמעים "שמאל" כמו 2 מדינות לשני עמים ומרכולים פתוחים בשבת, אבל האמת הפשוטה היא שאני פשוט לא בשיח הזה, מעולם לא הייתי ולא אהיה (כמו שאתם יכולים לראות בתמונה מספר המחזור בתיכון, כבר בתור נער היו לי דעות מורכבות...).

גם טעויות עשיתי, לעיתים לא התבטאתי באופן מדוייק אבל אני מעדיף להיות איש ציבור שאומר את שלו ולא פוליטיקאי של דפי מסרים שמגיע עם 3 מסרים לראיון. יש לי תחושה, שלפרשנים פוליטיים, נראית לעיתים נאיבית, שמחוייבות לציבור כוללת גם לענות לשאלות ולא רק להתמחות בהתחמקות משאלות.

האג'נדה שלי היא לבנות מנהיגות שפשוט עובדת עבור האזרחים והופכת את ישראל למדינה הטובה ביותר בעולם, עם הנהגה שמקבלת את ההחלטות הנכונות לטובת הציבור. אני מאמין שזה אפשרי.

התפקיד שלי כמנהיג הוא לפגוש את הציבור שלא תומך בנו ולשכנע שתפיסת העולם שלנו נכונה למדינת ישראל. בזה אני עוסק מבוקר עד ערב, חורש את הארץ ערב ערב, פוגש קהלים מכל הסוגים, מדבר איתם ומקשיב להם. כך אמשיך לעשות כי אני לא מאמין בקיצורי דרך ויודע שרק בשטח אפשר לנצח בחירות. וכן, כשאני פוגש את הציבור הישראלי אני מתמלא אופטימיות ותקווה שאפשר לנצח, הרבה יותר מכל סקר מחמיא. בניגוד להנהגה שלנו, הציבור הישראלי עדיין חושב בגדול, רובו מתון, מלא תקווה לקראת העתיד והוא מוכן לעשות המון כדי שתהיה לו מנהיגות שעוסקת בחיים שלו ושאפשר לסמוך עליה".

התמונה של ‏אבי גבאי‏.
כפיר אוחיון,
0 תגובות