פרסי "עיטור האור" הוענקו בכנסת

טקס הענקת "עיטור האור" של "הקרן לרווחה לנפגעי השואה" התקיים באודיטוריום בכנסת בהשתתפות יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר ויו"ר הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל השרה לשעבר לימור לבנת. "עיטור האור" מוענק לפעילים ולמתנדבים מצטיינים על תרומתם לשיפור איכות חייהם של ניצולי השואה בישראל, פעילות לעידוד מתנדבים לקידום העשייה בתחום, והגברת המודעות הציבורית למצב הניצולים בישראל ולצרכיהם. במהלך האירוע הפתיעה לבנת את ח"כ דיכטר והעניקה לו את "צל"ש האור" על פעילותו למען ניצולי השואה.

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין: " תודה מיוחדת לאנשי "הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל", שמשקיעים לילות כימים במשימה החשובה הזו ואין דבר שקשה או מורכב מדי עבורם. יש לנו את הזכות לחיות לצד אחרוני ניצולי השואה, אחרוני נושאי הזיכרון. זו זכות – שהיא חובה. החובה להקשיב להם, לשמוע אותם, לראות אותם. החובה לעזור להם לחיות בשלווה ובכבוד, שכל כך מגיעים להם. החובה לִיטוֹל מהם את לפיד החזון המוסרי, ולהמשיך להאיר איתו את העולם כולו. אתם, שמקבלים השנה את "עיטור האור", מילאתם את החובות האלו בהצטיינות מרשימה. קמתם והדלקתם את האור, כל אחד בדרכו המיוחדת: בתרומה, בהתנדבות או ביוזמה חברתית".

השרה לשעבר לימור לבנת: "הקרן עוסקת כל היום בעבודה למען הניצולים, במיוחד אלה שידם לא משגת לחיות בכבוד. מקבלי 'עיטור האור' מגיעים ממגוון רחב של עשייה וכל אחד מהם תורם בדרך היחודית שלו, ללא לאות, למען ניצולי השואה. בין הזוכים גם שלושה ניצולי שואה ששרדו, עלו לארץ ומצאו את הכוחות העצומים האלה כדי להמשיך את החיים". 

בסיום דבריה הפתיעה לבנת את ח"כ אבי דיכטר, שהיה בעבר יו"ר הקרן לרווחה של נפגעי השואה, והעניקה לו את "צל"ש האור" על פעולותיו לקידום זכויותיהם ורווחתם של ניצולי השואה. 

ח"כ אבי דיכטר: "הפרס הזה הוא לא בשבילי, הוא מוענק להורים שלי שלצערי כבר לא איתנו. איך ההורים שלנו היו מסוגלים אחרי התופת שעברו לבנות לא רק את עצמם אלא גם להעמיד משפחה? אנחנו צריכים לשאול את עצמנו איך אנחנו כדור שני ושלישי יכולים לעשות יותר כדי שלא נשכח דבר וחצי דבר מאותה תקופה נוראה. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לשכוח".

שגית לוי,
0 תגובות