ענקית האלקטרוניקה "פלקס" פותחת מרכז ייצור

טקס הנחת אבן פינה התקיים במודיעין מכבים רעות, במעמד שר הכלכלה, אלי כהן, נשיא "פלקס" העולמי לענייני אסטרטגיה, רובי שייבל, סגן נשיא "פלקס" העולמית, אורי בכור ומנכ"ל "פלקס" ישראל, עדי גור, ראש העיר מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס ומנכ"ל "מגה אור", אשר תקים את מבנה החברה החדש, איתמר רגב.

החברה ממשיכה להגדיל את פעילותה בארץ ופותחת מרכז ייצור חדש בעיר. פעילותו של מרכז הייצור החדש אשר יעסיק למעלה מ-1000, כאשר כ-800 מהם הנם עובדי המפעל הקיים היום ביבנה, תועתק כאמור למודיעין מכבים רעות. בנוסף אליהם, יקלטו מאות עובדים חדשים במפעל החדש, שיתן מענה לגידול בייצור, להתפתחות הטכנולוגית הנדרשת ולצרכי הייצור העתידי וכן להמשך הובלתה של חברת "פלקס" בהשקעות בייצור בישראל. 

המבנה החדש יוקם על ידי חברת "מגה אור" בשטח של כ-30,500 מ"ר בפארק הטכנולוגי של מודיעין מכבים רעות.

חברת "פלקס" נוסדה בשנת 1969 ומועסקים בה כיום יותר מ-200 אלף עובדים בכ-30 מדינות. בישראל פועלת החברה כ-20 שנה והיא מעסיקה בארץ כ-4,000 עובדים, במספר מקומות כמו מגדל העמק, חיפה, יבנה, אופקים, ובעתיד הקרוב גם מודיעין מכבים רעות. החברה עוסקת בתכנון ובניית מוצרים חכמים מקצה לקצה ומעניקה שירותים חדשניים בתחומי תוכן, הנדסה וייצור, כמו גם תובנות בזמן אמת לשרשרות אספקה ולוגיסטיקה לחברות מכל הגדלים ובמגוון ענפים, תעשיות ושווקים. 

ראש העיר, חיים ביבס: "שמה הטוב של העיר והתקדמותה הענקית בתשע השנים האחרונות הביאו לכאן עשרות חברות שבחרו את מודיעין מכבים רעות כמקום הנכון עבורן להקים את ביתן החדש. אנחנו כעירייה פועלים רבות כדי לסייע לתושבים החדשים שלנו, על מנת שתהיה להם כניסה חלקה למבנה החדש, ונוסיף לפעול כדי להביא לעיר עוד ועוד חברות מתחום ההיי-טק והתעשייה, דבר שיאפשר ליותר תושבים מהעיר לעבוד כאן קרוב לבית."

הפארק הטכנולוגי של מודיעין מכבים רעות נמצא על שטח של 4700 דונם, מהם כ-2500 דונם של שטחים ירוקים. פיתוח הפארק נחשב לאחד מהנושאים המרכזיים בסדר העדיפות של העיר בתשע השנים האחרונות. עד כה שווקו מגרשים בגודל של כ-770 אלף מ"ר, נתון המהווה למעשה כ-85% מכלל שטחי הפארק, רובם ככולם במהלך השנים אחרונות. בפארק פועלים 141 עסקים שונים בתחומי ההייטק, טכנולוגיה, משרדים ועוד. בין השאר פועלים בפארק הטכנולוגי כ-50 משרדים, 22 עסקים של מסחר, 20 מרכזים לוגיסטיים 16 מפעלי הייטק, ו-9 מפעלים ביו-טכנולוגיים, או טכנולוגיים או מעבדות.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "הגדלת פעילותה של ענקית האלקטרוניקה "פלקס" בישראל לצד פתיחת מפעל ייצור חדש בעיר מודיעין והעסקת מאות עובדים, הן הודות לעובדה שמדינת ישראל מובילה בחדשנות הטכנולוגית ובהון האנושי שלה. כ-350 חברות בינלאומיות כבר פועלות בישראל ואנו נפעל להמשיך לסייע לחברות נוספות בכדי שיוכלו להשקיע, להתרחב ולבסס את פעילותן בישראל".

ליאור חיון,
0 תגובות