החזון של אבי גבאי

אבי גבאי מדבר על החזון שלו: 

החזון הוא להפוך את ישראל למדינה הטובה ביותר בעולם.

כן – המדינה הטובה ביותר בעולם. זה חזון גדול, אני יודע, אבל הגיע הזמן שנחזור לחשוב בגדול. פעם ידענו לעשות את זה. פעם היינו מדינה קטנה, חלשה וענייה, ולמרות זאת הצלחנו להרים פה פרויקטים ענקיים.

זה מתחיל בחזון אמיץ, גדול וסוחף. חזון שמאחד סביבו את כל חלקי החברה הישראלית, שמניע תקווה, ושפורט לפרוטות את השינוי שרבים מייחלים לו. חזון שמניע את כולם לעשיה משותפת. פעם היה לנו חזון כזה, כבר שנים שאין לנו. חזון המדינה הטובה בעולם הוא חזון שכזה. לצד החזון דרוש גם אומץ לקבל ולבצע החלטות גדולות.

יש לנו את כל מה שדרוש כדי שזה יקרה. יש כאן הון אנושי מדהים ויוצא דופן. אנשים מוכשרים, יצירתיים, יזמיים, אמיצים ופורצי גבולות. אלה האנשים שמנהיגים מכל העולם באים לראות. הם לא באמת באים לפגישות מדיניות.

ויש לנו גם הון. יש כסף במדינה הזו ושלא יספרו לנו אחרת. יש כאלה שאוהבים לשאול שאלה מקסימה - "איפה הכסף?" אני יודע איפה הכסף. הכסף קיים. השאלה היא מה עושים איתו ואיך משתמשים בו באופן אפקטיבי. ופה טמונה הבעיה הכי גדולה – אופן הניהול של מדינת ישראל. הממשלה הנוכחית היא ככל הנראה ההנהלה הכי כושלת שהייתה למדינת ישראל מעולם.

בתוך החושך הרב שמקיף אותנו אני רואה גם הרבה נצנוצים של אור, את המורים הצעירים שמצטרפים למערכת מתוך ערכים, את המכינות הקדם צבאיות ואת הש"שינים. אני גם רואה את התקווה שניצתה בארץ - התקווה שאנחנו מתקרבים לנקודת השינוי.

התחושות הללו משותפות למרבית הציבור – ימין ושמאל, יהודים וערבים, מרכז ופריפריה. כולם רוצים ממשלה שעוסקת בחיים שלהם, שמאחדת ולא מפרידה ביניהם. ממשלה שיודעת לנהל את החיים כאן מתוך חשיבה רק על טובת האזרחים.

ואני מבטיח לכם - כזאת ממשלה תהיה לנו וכזה ראש ממשלה אני מתכוון להיות.

כפיר ענבי,
0 תגובות