"קרב השבת" בגבעתיים

"קרב השבת" במועצת העיר ביום שני הקרוב הוא וירטואלי ומכור מראש. כמעט כל ראשי הסיעות במועצה רק משחקים את תפקידם בשנת הבחירות. הם לא רוצים באמת "לנצח" כי הם חלק מאותה שיטה. שלא יעבדו עליכם, כולם(!) תומכים בפתיחה וסגירה(!) מושכלת של מרכולים בשבת כבר עשור. לכן החוק יעבור.

היינו בסיפור הזה ב-2007, פחות או יותר אותה קואליציה כבר אישרה סגירה ופתיחה של מרכול בשבת. הדתיים. קדימה. מרצ. הירוקים. העבודה וכו... "טיב טעם" בויצמן נסגר בשבת ו"טיב טעם" בסירקין נפתח בשבת. אף אחד לא התפטר מהקואליציה והיה אותו ריב ב"כאילו". החוק ה"חדש" מנציח את ההסכמות ה"ישנות".

הסדר הפוליטי הישן במועצת העיר בעצם מכור. הקרב האמיתי הוא לא על שבת, חינוך או הדתה אלא על מי מראשי הסיעות יקבל מספיק מנדטים כדי להיות סגן בשכר לקדנציה מלאה או חלקית. כאשר הסגנות היא המטרה ולא הפועל היוצא. ואותנו? השקיטו אותנו ב"מאבקים", מכתבים, פוסטים ובעיקר בלחם ושעשועים.

אגב, נקודה למחשבה, חוק עזר מסוגו של תיקון חוק העזר העירוני "פתיחת עסקים וסגירתם" (מה שיצביעו עליו ביום שני בשם כזה או אחר), דורש אישור של שר הפנים. אותו שר פנים שמחוקק חוק לאומי לסגירת מרכולים בשבת. מה נראה לכם... דרעי יחתום על החוק שלנו או לא? מכיוון שהתשובה ברורה, נשאלת השאלה: מה התוכלת של כל המהלך אם לא "קרב וירטואלי ומכור מראש"?

כשהמשחק מכור: משנים את הכללים: חברי מועצת העיר, רוצים באמת למנוע סגירת מרכולים בשבת או שחילונים לא יהפכו ל"עבריינים" בעל כורחם? תעשו את זה כמו שצריך ולא חצי עבודה:
שנייה לאחר ההצבעה על חוק העזר (הצודק) שכולכם בינכה מסכימים עליו כבר עשור, תבטלו את חוק העזר העירוני הוותיק שאוסר על מכירת חזיר בתחומי גבעתיים. 
למה? כי גם אחרי שלכאורה "תצילו" מרכולים מסגירה בשבת, חלקם יכולים להסגר לאורך כל ימות השבוע(!!) כי הם עוברים על החוק העירוני ומוכרים חזיר. תלונה על כך תכפה עליכם לאכוף את החוק ולחלק קנס אחר קנס עד לסגירת חלק מהמרכולים לא בגלל שבת אלא בגלל חזיר. אני מאתגר אתכם. .

לסיום כמה מילים טובות ואופטימיות: הלב מתחמם מלראות את ההתגייסות האזרחית בעיר. כל הכבוד לגבעתיים חופשית, כל הכבוד לקבוצות התושבים שמתעוררים ומגלים מעורבות. תבחרו מה שתבחרו – העיקר שתמשיכו לפעול ולהשפיע.

אביטל סהר,
0 תגובות