נמשך הסכסוך ברשימה המשותפת

נמשך הסכסוך ברשימה המשותפת לאחר התפטרות באסל גטאס.

בבל"ד אומרים שחד"ש הפרו את ההסכם הרוטציה, ובמקום שיהיו להם כעת ארבעה מושבים הם נאחזים עדיין במושב החמישי – וזאת בניגוד ברור לחלוקה שנקבעה בין המפלגות ולמהות ההסכם, ולמרות שעברו כבר חמישה חודשים שלמים מאז המועד שנקבע.

ח"כ חנין זועבי אומרת: "לאורך השנים פסלה חד"ש על הסף את הקמת הרשימה המשותפת. גם בבחירות האחרונות הם היו אלו שהובילו את ההתנגדות למהלך, ממש עד לרגע האחרון. הם הסכימו לכך לבסוף רק לאחר שאנחנו בבל"ד יזמנו וקידמנו את חזון הרשימה המשותפת בעקשנות ועשינו כל מאמץ אפשרי כדי להגשים את הרעיון.

גם כשבחד"ש כבר השתכנעו והתרצו לאפשר את הקמת הרשימה המשותפת, בקושי רב ובדקה התשעים, הם עשו זאת רק בתנאי שיתמלאו כל דרישותיהם ביחס למבנה הרשימה ולסדר הרוטציה.

באמצעות הפרת הרוטציה נטלה חד"ש לעצמה עד עכשיו גם כחצי מיליון ש"ח מכספי מימון מפלגות, על חשבוננו – ואחרי שהציבו מופת כזה של אחריות וניקיון כפיים, הם עוד דורשים מאיתנו לשאת באחריות.

לא ייתכן שצד כלשהו יבקש לעצמו רווחים חומריים ופוליטיים באמצעות ניצול ציני של פרשת באסל גטאס, ולא יעלה על הדעת שהציבור כולו ישלם את המחיר על הסכסוכים הפנימיים בחד"ש.

חד"ש כיום עומדת בראשות הרשימה המשותפת וועדת המעקב, ופוגעת אנושות בשתיהן – וגם באמינות וביושרה שלה עצמה.

אנחנו יודעים היטב שהדבר הזה לא מקובל על מרבית פעילי חד"ש, שמעוניינים בשותפות ובאחדות ודעתם לא נוחה, בלשון המעטה, מההתהדרות המזויפת בנוצות הרשימה המשותפת של מי שמצויים בשיא שקידתם העיקשת על החרבתה".

שאדי סרסור,
0 תגובות