שיפור בתנאי העסקת עובדי רשות המעברים באיו"ש ובעזה

בזכות מאבק מוצלח שניהל ועד הפעולה ובתמיכת ההסתדרות: שיפור דרמטי בתנאי ההעסקה של עובדי רשות המעברים באיו"ש ובעזה

הסכם ייחודי שנחתם בין ההסתדרות והאוצר קובע כי כ-80 עובדי המעברים היבשתיים יועסקו מעתה תחת תנאי ההסכם הקיבוצי הקיים לעובדי משרד הביטחון, ובנוסף לכך יקבלו העלאת שכר מיידית בגובה 4% ותוספת שכר עידוד. עם החתימה על ההסכם, הסתיים סכסוך העבודה אשר הוכרז ברשות, והצעדים הארגוניים בהם נקטו העובדים בשבועיים האחרונים ייפסקו.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אשר ליווה את מאבק העובדים, חתם על ההסכם עם הממונה על השכר באוצר ערן יעקב, בכירים במשרד הביטחון, יו"ר הסתדרות ההנדסאים ומחזיק תיק מערכת הביטחון בהסתדרות דני הורנשטיין, יו"ר ועד הפעולה ברשות המעברים שרון ברוך ויו"ר ארגון עובדי משרד הביטחון איקו חסון.

ניסנקורן אמר במעמד החתימה: "ההסכם עליו חתמנו היום עושה צדק עם עובדי רשות המעברים, אשר מבצעים את תפקידם החשוב בגבולות המדינה, וזאת תוך סיכון ביטחוני יום-יומי. אני מברך על כך שבסופו של דבר נמצאה הדרך להחזיר לעובדים את כבודם ולכלול אותם בהסכם קיבוצי של עובדי משרד הביטחון, באופן שייתן מענה לתנאי ההעסקה הייחודיים להם ויחזק את מעמדם".

יו"ר הסתדרות ההנדסאים ומחזיק תיק מערכת הביטחון בהסתדרות, דני הורנשטיין, ציין: "ההסכם הוא צעד ראשון בדרך לשיפור תנאי העסקת עובדי רשות המעברים והעמדתם ביחס ישיר לאופי פעילותם ולרמת הסיכון בה הם נמצאים".

יו"ר ועד הפעולה ברשות המעברים, שרון ברוך: "לאחר מו"מ ארוך וממושך אני מברך על כך שהגענו להסכמות ונזכה מעתה לתנאי העסקה הראויים לאופי תפקידנו הביטחוני".

יו"ר ארגון עובדי משרד הביטחון, איקו חסון: "עובדי הרשות הם עובדים איכותיים ואנו מברכים על הצטרפותם למשפחת ארגון עובדי משרד הביטחון".

לצד השותפים שלקחו חלק במעמד החתימה על ההסכם, בניהול המו"מ לגיבושו השתתפו גם בני כהאן מאגף הכלכלה בהסתדרות ועו"ד קרן קלפר מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי. במו"מ להסכם לקח חלק גם חבר ועד הפעולה שמעון לוי

שי טלמור,
0 תגובות